Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

Zahraniční 13. října 2022 | 08:56 — Pavla Krejčí
Během dospívání patřila mezi vycházející teenagerovské hvězdy a skákala z jednoho filmu do druhého. Jak to ale bývá, sláva ji semlela, a problémy začala řešit drogami. Dnes by v Amandě Bynes člověk jen horko těžko hledal tu sympatickou dívčinu, která si zahrála dceru Colina Firtha. Jak si žije dnes?
Amanda Bynes byla během dospívání na vrcholu slávy / Depositphotos

Před více jak patnácti lety patřila mezi nejobsazovanější mladé herečky. U diváků se těšila popularity za svůj roztomilý obličej a sympatické vystupování velké oblibě a její filmy se staly klasikou. Řeč je o Amandě Bynes, která naplnila stejný hollywoodský životní vzorec jako Lindsey Lohan. Z teenagerovské hvězdy se propadla na samé dno a s hereckým talentem byl amen.

Z vrcholu na dno

Získat slávu v dospívání si nese i své stinné stránky. Ne každý se s náhlým zájmem médií a veřejnosti dokáže srovnat. Ačkoliv měla Amanda slušně našlápnuto, nakonec i ona neodolala volání návykových látek. Proměna, kterou prošla, je až zarážející a málokdo by v ní hledal tu usměvavou dívku, která si plnila své sny.

Zazářila v ikonických filmech Co ta holka chce po boku Colina Firtha, v Super náhradníkovi si střihla romantickou linku s Chaningem Tatumem, dále se objevila v sitcomu Co mám na tobě ráda nebo pořadu Nickelodeon.

Po řadě úspěchů se však rozhodla k radikálnímu kroku. V červnu 2010 prohlásila, že opouští Hollywood. „Být herečkou není tak zábavné, jak se může zdát," napsala. „Vím, že 24 je mladý věk na odchod do důchodu... Nikdy jsem se nepodílela na scénářích filmů a televizních pořadů, kterých jsem byla součástí. Chovala jsem se pouze jako postavy, které producenti nebo režiséři chtěli, abych hrála." O měsíc později své prohlášení odvolala a sdílela odkaz na upoutávku na svůj nový film Panna nebo orel, kde si zahrála po boku Emmy Stone. Byla to její poslední herecká role.

Zatčení, alkohol a drogy

V roce 2012 její život postupně začal klesat ke dnu. Bynes byla tehdy zatčena za řízení pod vlivem alkoholu po srážce s policejním autem. Žádné ponaučení si však neodnesla a po propuštění pokračovala v dalších eskapádách. O pár měsíců později si na konto připsala oficiální obvinění z řízení pod vlivem a dva případy ublížení na zdraví. Ačkoliv jí byl odebrán řidičský průkaz, znovu usedla za volant. Na otázky fanoušků odpovídala stylem, že obvinění nejsou pravdivá: „Mám se úžasně... nepiju a řídím. Všechno ty řeči jsou falešné.“ Herečka však nakonec souhlasila, že se vyvaruje problémům se zákonem a navštíví psychologickou poradnu.

Sliby, chyby. Další zatčení na sebe nenechalo dlouho čekat. Bynes podstoupila psychiatrické vyšetření přímo na policejní stanici, kde byla také obviněna z držení marihuany a z manipulace s důkazy. 

Podivné chování a hospitalizace

Tím to však nekončilo. V roce 2013 byla hospitalizována na psychiatrickém oddělení, když údajně založila požár. Zatímco pobývala v zařízení, její rodiče požádali o odebrání jejích práv – nemohla tak zacházet se svými finančními prostředky a právně konat. Tento dohled jí byl udělen s odůvodněním, že je paranoidní a sama sobě nebezpečná. „Před přestěhováním do New Yorku byla Amanda extrémně paranoidní z toho, že ji ‚sledovali‘, a to i v naší rezidenci,“ uvedli v soudních dokumentech její rodiče. „Je posedlá myšlenkou, že ona a ostatní jsou ‚oškliví‘. Neustále mluví o kosmetických operacích, které chce podstoupit... Obáváme se, že operace, které chce podstoupit, jsou nebezpečné a škodlivé pro její zdraví.“

Jako by se po ní slehla zem

Od té chvíle postupně upadla v jakési zapomnění. Po svém propuštění ze soukromého zařízení Bynes pokračovala v tichém životě v ústraní, a dokonce zmizela ze sociálních sítí. Nicméně v ojedinělých případech o sobě fanouškům dávala vědět.

Na začátku roku 2018 se konečně psychicky srovnala, vrátila se na sociální média a znovu získala kontrolu nad svými financemi. Bynes později v rozhovoru pro Paper Magazine řekla, že opustila Hollywood hlavně kvůli svým bojům se sebevědomím.

„Doslova jsem nemohla vystát svůj vzhled ve filmu Panna nebo orel a můj výkon se mi nelíbil," řekla publikaci. „Byla jsem absolutně přesvědčena, že musím přestat hrát, když jsem to viděla."

Konec herectví, stala se manikérkou

Poté, co Bynes zanechala herectví, začala se věnovat kariéře v módním návrhářství a v lednu 2014 se zapsala na Fashion Institute of Design & Merchandising. Kvůli duševním problémům však většinu času pobývala mimo školu. Navzdory tomu v roce 2019 odpromovala. Později oznámila, že se začala také angažovat v hudbě. V roce 2021 vydala dvě rapové písně.

Nyní překvapila své fanoušky, když oznámila, že se zapsala na kosmetickou fakultu, aby se stala manikérkou. Bývalá hvězda si tak užívá nově nalezené svobody, především od doby, kdy před sedmi měsíci skončil její devítiletý zákonný dohled.

Snad herečka konečně našla stabilní životní bod, kterého se bude držet. Ačkoliv její období slávy dávno pominulo, navždy zůstane zapsaná v našich myslích svými ikonickými filmy. Jak se říká, vzpomínat se má v dobrém.

Autorský článek, další zdroje: mirror.co.uk, pagesix.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...