Jsou jeho filmové dny sečteny? Brad Pitt se zamýšlí nad svou kariérou

Zahraniční 28. června 2022 | 07:24 — Pavla Krejčí
Přestože je Brad Pitt jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, mohly by jeho slavné dny skončit. Zamýšlí se nad tím, jaká může být poslední fáze jeho filmové kariéry.
Brad Pitt cítí, že je vyčerpaný / Depositphotos

Pittova kariéra už je vyčerpaná

Není pochyb, že je Brad Pitt jedním z nejúspěšnějších herců v Hollywoodu. Ale proslýchá se, že jeho filmové dny mohou být brzy u konce. Osmapadesátiletý herec se na obrazovkách neobjevuje tak často jako kdysi. Stáhl se ze svých „vůdčích rolí“ a nyní hraje spíše postavy, které jsou upozaděny nebo jdou proti všemu, co si s tímto hercem spojujeme. Ve filmovém světě se však angažuje stále, i když mimo oči veřejnosti. Často působí jako filmový producent a snaží se podporovat začínající umělce. Nyní promluvil o tom, jakou cestu chce vytyčit své herecké kariéře.

„Už jsem na pokraji sil," řekl v rozhovoru pro GQ„Je to takový můj poslední semestr nebo trimestr."

Pitt řekl, že pečlivě přemýšlel o závěrečné fázi své filmové kariéry. „Jaká bude tato část? A jak si ji chci navrhnout?" 

Oplývá pozoruhodnou schopností

Jeho posledním filmem je Bullet Train, ve kterém hraje nešťastného nájemného vraha. Ten se ke své práci vrací ve vlaku jedoucím z Tokia do Kjóta. Akční komedie je založená na románu Kotaro Isaka. Do kin vstupuje 5. srpna. Režisér filmu David Leith má s Pittem úzké vztahy – znají se totiž více jak dvacet let. Řekl, že "cílem číslo jedna bylo natočit film, který bude zábavný a únikový, svěží a originální, díky kterému se lidé budou chtít vrátit do kina."

Quentin Tarantino řekl, v čem je Pitt tak talentovaný. Je to jeho schopnost skutečně porozumět scéně. Také prý vyzařuje určitou nadčasovost.

„Je to jedna z posledních zbývajících filmových hvězd na velkém plátně," řekl deníku. "Je to prostě jiný druh lidí. A upřímně řečeno, nemyslím si, že dokážete přesně popsat, co to je, protože je to jako popis hvězdného svitu."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Brad Pitt (@bradpittofflcial)

Tarantino dále porovnával Pittovu kvalitu s hvězdami jako je Paul Newman, Robert Redford nebo Steve McQueen.

Jestliže se Pitt opravdu rozhodne svou hereckou kariéru upozadit, mnoha režisérům bude jeho přítomnost chybět. V jednání je zatím několik filmů, ve kterých by měl hrát. Sám ale řekl, že je tato část života téměř za ním a je načase se věnovat i jiným záležitostem.

Vinařství se stalo jeho vášní

Jeho vášní se stalo jeho panství v Provence, Château Miraval, které v roce 2008 se svou manželkou Angelinou Jolie koupil. Vinařství produkuje prvotřídní růžové víno, které se stalo multimilionovým obchodem. V roce 2014 zde dokonce proběhla jejich svatba. Nedávno se objevily zprávy o soudních sporech, které mezi sebou bývalí manželé mají. Pitt obvinil Jolie z toho, že schválně ničí jejich vinařství. Prodala totiž svůj podíl ruskému oligarchovi.

S panstvím se pojí zajímavá historka. Pitta před několika lety oslavil muž, který mu řekl o údajném zlatě v hodnotě několika miliónů dolarů. Tento poklad si prý přivezl jeden z bývalých majitelů během křížových výprav. Pitt se pustil do zběsilého hledání.

„Byl jsem posedlý," říká Pitt. „Celý rok jsem myslel jen na tohle, na to vzrušení, které mě k tomu táhlo.“

Prý si zakoupil radarové vybavení a prohledával celý pozemek. „Možná to má něco společného s tím, kde jsem vyrůstal, protože v Ozark Mountains byly vždy příběhy o skrytých skrýších zlata," přiznal. Nakonec samozřejmě zjistil, že žádný poklad neexistuje a byla to jen hloupá záminka staříka, který hledal peníze pro radarovou společnost.

Psali jsme také: I slavní mají svá trápení. Herečka Emma Thompson se rozpovídala o nenávisti ke svému tělu

Autorský článek, další zdroj: insider.com, gq.com

Témata: Brad Pitt, kariéra, konec
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...