Jsou jeho filmové dny sečteny? Brad Pitt se zamýšlí nad svou kariérou

Zahraniční 28. června 2022 | 07:24 — Pavla Krejčí
Přestože je Brad Pitt jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, mohly by jeho slavné dny skončit. Zamýšlí se nad tím, jaká může být poslední fáze jeho filmové kariéry.
Brad Pitt cítí, že je vyčerpaný / Depositphotos

Pittova kariéra už je vyčerpaná

Není pochyb, že je Brad Pitt jedním z nejúspěšnějších herců v Hollywoodu. Ale proslýchá se, že jeho filmové dny mohou být brzy u konce. Osmapadesátiletý herec se na obrazovkách neobjevuje tak často jako kdysi. Stáhl se ze svých „vůdčích rolí“ a nyní hraje spíše postavy, které jsou upozaděny nebo jdou proti všemu, co si s tímto hercem spojujeme. Ve filmovém světě se však angažuje stále, i když mimo oči veřejnosti. Často působí jako filmový producent a snaží se podporovat začínající umělce. Nyní promluvil o tom, jakou cestu chce vytyčit své herecké kariéře.

„Už jsem na pokraji sil," řekl v rozhovoru pro GQ„Je to takový můj poslední semestr nebo trimestr."

Pitt řekl, že pečlivě přemýšlel o závěrečné fázi své filmové kariéry. „Jaká bude tato část? A jak si ji chci navrhnout?" 

Oplývá pozoruhodnou schopností

Jeho posledním filmem je Bullet Train, ve kterém hraje nešťastného nájemného vraha. Ten se ke své práci vrací ve vlaku jedoucím z Tokia do Kjóta. Akční komedie je založená na románu Kotaro Isaka. Do kin vstupuje 5. srpna. Režisér filmu David Leith má s Pittem úzké vztahy – znají se totiž více jak dvacet let. Řekl, že "cílem číslo jedna bylo natočit film, který bude zábavný a únikový, svěží a originální, díky kterému se lidé budou chtít vrátit do kina."

Quentin Tarantino řekl, v čem je Pitt tak talentovaný. Je to jeho schopnost skutečně porozumět scéně. Také prý vyzařuje určitou nadčasovost.

„Je to jedna z posledních zbývajících filmových hvězd na velkém plátně," řekl deníku. "Je to prostě jiný druh lidí. A upřímně řečeno, nemyslím si, že dokážete přesně popsat, co to je, protože je to jako popis hvězdného svitu."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Brad Pitt (@bradpittofflcial)

Tarantino dále porovnával Pittovu kvalitu s hvězdami jako je Paul Newman, Robert Redford nebo Steve McQueen.

Jestliže se Pitt opravdu rozhodne svou hereckou kariéru upozadit, mnoha režisérům bude jeho přítomnost chybět. V jednání je zatím několik filmů, ve kterých by měl hrát. Sám ale řekl, že je tato část života téměř za ním a je načase se věnovat i jiným záležitostem.

Vinařství se stalo jeho vášní

Jeho vášní se stalo jeho panství v Provence, Château Miraval, které v roce 2008 se svou manželkou Angelinou Jolie koupil. Vinařství produkuje prvotřídní růžové víno, které se stalo multimilionovým obchodem. V roce 2014 zde dokonce proběhla jejich svatba. Nedávno se objevily zprávy o soudních sporech, které mezi sebou bývalí manželé mají. Pitt obvinil Jolie z toho, že schválně ničí jejich vinařství. Prodala totiž svůj podíl ruskému oligarchovi.

S panstvím se pojí zajímavá historka. Pitta před několika lety oslavil muž, který mu řekl o údajném zlatě v hodnotě několika miliónů dolarů. Tento poklad si prý přivezl jeden z bývalých majitelů během křížových výprav. Pitt se pustil do zběsilého hledání.

„Byl jsem posedlý," říká Pitt. „Celý rok jsem myslel jen na tohle, na to vzrušení, které mě k tomu táhlo.“

Prý si zakoupil radarové vybavení a prohledával celý pozemek. „Možná to má něco společného s tím, kde jsem vyrůstal, protože v Ozark Mountains byly vždy příběhy o skrytých skrýších zlata," přiznal. Nakonec samozřejmě zjistil, že žádný poklad neexistuje a byla to jen hloupá záminka staříka, který hledal peníze pro radarovou společnost.

Psali jsme také: I slavní mají svá trápení. Herečka Emma Thompson se rozpovídala o nenávisti ke svému tělu

Autorský článek, další zdroj: insider.com, gq.com

Témata: Brad Pitt, kariéra, konec
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Alec Baldwin říká, že každý na natáčení filmu Rust ví, kdo může za smrt Halyny Hutchins

Velmi účinné hnojivo na papriky si vyrobíte doma z obyčejné...

Když nerostou a nedozrávají okurky, přidejte k nim...

Srpen je ideální čas k výsadbě jahodníků. Jak na to,...

Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok...

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Zavřít reklamu