Princ Harry pokračuje v dědictví princezny Diany. Věnuje se charitativní činnosti

Zahraniční 25. června 2022 | 15:33 — Pavla Krejčí
Vévoda ze Sussexu si prošel za svůj život mnohým. Divokým obdobím v mládí, armádou i hlubokým vystřízlivěním. V čem se však nikdy nemírnil byla charitativní činnost, se kterou začala jeho matka, princezna Diana.
Princ Harry jde ve stopách své matky / Depositphotos

Princ Harry pokračuje v práci své zesnulé matky, princezny Diany. Svým způsobem navazuje na její odkaz, který ve společnosti zanechala. Princezna byla známa svým postojem k pomoci všem lidem, kteří ji potřebují. I proto byla tak celosvětově oblíbená a její smrt lidé nesli opravdu špatně. Její synové s ní mají hodně společného – nejen Harry, ale také princ William podporuje charitativní činnost, byť se nyní každý převážně angažuje na jiném kontinentě.

Cesta prince Harryho byla sice zpočátku trochu trnitá, přesto nyní pokračuje v tom, kde princezna Diana začala a otevřela mnohé možnosti. Z armádního důstojníka se vypracoval k velkému příznivci charity. Princ nepopírá, že se této oblasti začal věnovat především kvůli ní.

„Jsou chvíle, kdy si myslím, že všechno, co chci, je udělat svou matku neuvěřitelně hrdou. To je vše, co jsem kdy chtěl udělat,“ řekl již před několika lety pro web People.

Nyní je jen o rok starší než princezna Diana v době své smrti 31. srpna 1997.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Prince Harry (@princeharryofengland)

Život prince se v posledních letech rapidně změnil. Se svou manželkou Meghan Markle se vzdali svých královských povinností a přestěhovali se do Ameriky. Společně s dvěma dětmi Archiem (3) a Lilibet (1) žijí v Montecitu v Kalifornii. A přestože nenavratitelně změnil svůj život, jedna věc zůstává pořád stejná - spojení s těmi, kteří to potřebují.

„Má tu radost ze života a ten článek, který ho s ostatními spojuje," říká o Harryho talentu pro veřejné povinnosti životopiskyně Ingrid Sewardová, která dobře znala jeho matku Dianu.

Harry se často angažuje v charitě WellChild, která pomáhá nemocným dětem a jejich rodinám a pečovatelům, při každé jeho návštěvě je prý patrný postoj plný zájmu. Bývalý generální ředitel charitativní organizace Colin Dyer pro People řekl, že Harry „má trpělivost víc než cokoliv jiného. Jeho nejdůležitější dovedností je naslouchat a rozumět a dělá to opravdu, velmi dobře.“

Hojně také přitahuje veřejnou pozornost ke snaze zakázat nášlapné miny nebo k těm, kteří jsou podobnými válečnými zbraněmi zraněni. Podle aktivisty Kena Rutherforda „vstupuje do prázdnoty“, kterou po sobě princezna Diana zanechala. V této souvislosti promluvil i Chris Whatley, americký výkonný ředitel charitativní organizace pro odminování, která nese název HALO Trust: „Neexistuje žádné srovnání s pozorností veřejnosti, kterou vyvolal Harry, jako když navštívil Angolu v roce 2019.“

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený WellChild (@wellchild)

Harry hodlá ve své činnosti pokračovat další desítky let. Jeho bratr William jde také ve stopách matky. Úpěnlivě upozorňuje na přetrvávající problém bezdomovectví, k němuž oba prince dovedla právě Diana. William se nechal slyšet, že do této problematiky jednou zasvětí i svoje děti.

Psali jsme také: Princ William oslavil Den otců sdílením nové fotografie s dětmi

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...