Kate Middleton ve slušivém růžovém kostýmku promlouvala o důležitém tématu

Zahraniční 18. června 2022 | 07:59 — Pavla Krejčí
Vévodkyně z Cambridge se netají svým zájmem o matky a jejich děti. Podílí se na mnoha programech věnujících se jejich péči, je součástí nadací a snaží se šířit povědomí o důležitosti vývoje dítěte v prvních rocích života. Nyní se sešla s politiky, aby promluvila o blahu dětí.
Kate Middleton pořádala důležité jednání / Depositphotos

Kate Middleton zasedla ke stolu, u kterého vedla svou první diskuzi. Námětem bylo téma, které jí je opravdu blízké. Snažila se britským politikům ukázat svou královskou práci týkající se rozvoje raného dětství. Jakožto milující matka tří dětí nabízí vlastní zkušenosti a pohled na tuto problematiku.

Pro tuto příležitost oblékla růžové sako a kalhoty od Alexandra McQueena. V elegantním kompletu naléhala, že je toho hodně, co „můžeme všichni udělat“, aby se upřednostnilo blaho dětí. Ať už se to týká přímé pomoci dětem nebo „investice do dospělých, které se o ně starají“.

Své práci a snaze je opravdu věrná. Minulý rok spustila své Královské nadační centrum pro rané dětství. V prohlášení uvedla: „Naše zkušenosti v raném dětství zásadně ovlivňují celý náš život a dávají základ tomu, jak můžeme prosperovat jako jednotlivci nebo společnost."

K vévodkyni z Cambridge se na schůzce připojili významní hosté – ministr zdravotnictví Sajid Javid, ministr pro rodiny Will Quince a úředníci z oddělení zdravotnictví, sociální péče a školství.

Schůzka byla z velké části zaměřena na zjištění, které provedlo vévodkynino nadační centrum. Průzkumy ukázaly, že 90 % lidí souhlasí s tím, že rané roky jsou důležité pro utváření života dětí, ale méně než 20 % uznává, že prvních pět let života dítěte je rozhodující pro jejich výsledky v pozdějším životě.

„Dnešní zveřejněná zjištění nám dávají obrovskou příležitost a ukazují, že veřejnost má skutečnou chuť zahrnout tento problém do všech našich agend. Všichni můžeme udělat více – každý člen společnosti může hrát klíčovou roli," řekla Kate.

„Pokud se spojíme, abychom zvýšili důležitost rozvoje v raném dětství, uvidíme, že zdraví a šťastní jedinci vytvářejí zdravější a šťastnější svět, proto je každá vteřina, kterou strávíme s dítětem, investicí do naší společné budoucnosti."

Další výzkum, který provedla společnost Ipsos UK, zjistil, že 70 % lidí věří, že rané roky života by měly být prioritou celé společnosti. A zhruba 55 % lidí uznává, že duševní pohodu člověka přímo ovlivňují jeho zážitky z dětství.

Vévodkyně i její nadace věří, že pokud se společnost zaměří na důležitost raného dětství, přinese tento zájem celoživotní výsledky. Tyto snahy vyvolal výzkum, který byl proveden před dvěma lety a který položil pět otázek dětem do pěti let. Právě on byl podnětem k vyvolání debat o podpoře dětí i jejich rodičů.

„Ačkoli většina z nás souhlasí s tím, že zkušenosti lidí v dětství mohou mít významný dopad na jejich budoucnost, pouze menšina Britů uznává jedinečnou důležitost prvních pěti let života dítěte,“ řekla Kelly Beaverová, generální ředitelka společnost Ipsos UK.

Téma vývoje v raném dětství bude nepochybně po další desetiletí hlavním zájmem její veřejné práce. A právě nadace je symbolem jejího doživotního závazku.

Psali jsme také: Budoucí monarcha v obležení žen. Princ William dostal suvenýry od fotbalistek

Autorský článek, další zdroj: people.com, Twitter

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...