The Rolling Stones nestárnou. Ikonická anglická kapela zahájila 60. evropské turné

Zahraniční 10. června 2022 | 07:55 — Pavla Krejčí
V létě ovládne Evropu nezapomenutelná skupina The Rolling Stones. Jejich hity zazní v nejvýznamnějších městech, a fanoušci tak dostanou, po čem dlouho prahli. Koncertem v Madridu zahájili své jubilejní 60. evropské turné.
The Rolling Stones zahájili již 60. turné po Evropě / Depositphotos

Pořád stejně energičtí a zamilovaní do své hudby. Kapela The Rolling Stones ukázala, že to umí i po desítkách let pořádně rozjet a otřásla arénou. Ikonická anglická skupina před několika dny zahájila své jubilejní 60. evropské turné v Madridu v aréně Wanda Metropolitano. Fanoušci šíleli nadšením, když se na pódiu objevili původní členové kapely, jedinečný Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood. Koncert se částečně nesl v nostalgické vzpomínce na zesnulého bubeníka Charlieho Wattse, který zemřel v 80 letech minulý rok. Na turné se symbolickým názvem SIXTY se k nim připojil bubeník Steve Jordan.

„Ahoj, Madride!" zakřičel frontman kapely, Mick Jagger, a pustil se do svých typických tanečních pohybů.

Emotivní poctu svému zesnulému příteli kapela vzdala při promítání jeho fotografií na velkých obrazovkách na pódiu. „Tohle je naše první evropské turné bez Charlieho, moc nám chybí," řekl Jagger španělsky, načež zahráli píseň “Sad, sad, sad”.

Skupina během koncertu vzkřísila svůj starý hit „Out of Time“. Píseň byla nahrána v roce 1966, nikdy však nezazněla naživo. O něco později byla přidána na britské album „Aftermath“. Po 17 odehraných písních The Rolling Stones opustili pódium, avšak po nadšených ovacích fanoušků se vrátili zpět.

Jejich Euro tour zahrnuje 14 koncertů. Nejbližší proběhne již 9. června v Liverpoolu. Poté kapela navštíví další města jako Amsterdam, Bern, Milán, Londýn, Brusel, Vídeň, Lyon, Paříž Gelsenkirchen a Stockholm.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Rolling Stones (@therollingstones)

Podle Patricka Woodroffea, který s kapelou spolupracoval po čtyři desetiletí, nemají v plánu přestat „valit“ a odmítají jakékoliv turné brát jako své poslední.

„Můžu vám kategoricky říct, že The Rolling Stones nikdy neudělají turné na rozloučenou... Myslím, že se každý na světě ptá 'je tohle konec The Rolling Stones?'“

Psali jsme také: Mariah Carey je žalována za svůj hit „All I Want for Christmas is You“ téměř 30 let po jeho vydání

Autorský článek, další zdroj: nypost.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...