Johnny Depp sdílel první dojemné vyjádření po vyhraném soudu s exmanželkou Amber Heard

Zahraniční 02. června 2022 | 08:30 Pavla Krejčí
Po dlouhých tahanicích v soudním sporu o pomluvě konečně došlo k verdiktu. Johnny Depp zvítězil. Exmanželka Amber Heard byla obviněna z pomluvy a musí vyplatit odškodné 15 miliónů dolarů. Oba následně vydali vyjádření na svém Instagramu.
Johnny Depp se konečně může radostně usmívat jako před lety / Depositphotos

Sedmičlenná porota, která několik posledních dní udržovala svět v napětí, konečně vydala verdikt ve sporu o pomluvě mezi Johnny Deppem a Amber Heard. Hvězdný herec zvítězil ve třech bodech obžaloby. Heard mu bude muset vyplatit odškodné 15 miliónů dolarů. Porota zároveň částečně uznala její protistížnost, která se týkala vyjádření Deppova právníka. Depp tak musí zaplatit odškodné 2 miliony dolarů.

Porota uznala Amber Heard vinnou z toho, že text, který napsala, byl skutečně o Johnny Deppovi, a také z toho, že informace v něm uvedené byly lživé a zveřejněné ze zlé vůle," vysvětlili porotci.

Jádrem sporu byl článek vydaný ve Washington Post v roce 2018, v němž herečka nepřímo obvinila Deppa z domácího násilí a sebe označila za „veřejnou osobnost reprezentující domácí násilí“. Ačkoliv nebylo jeho jméno vysloveno, bylo patrné, o kom je řeč. Depp reagoval tím, že na ni podal žalobu za pomluvu. Na základě těchto obvinění kariéra hvězdy filmu Piráti z Karibiku utrpěla nenávratné škody. Přišel o několik rolí a jedno významné filmové studio s ním rozvázalo veškerou spolupráci.

Depp se soudu u rozsudku nebyl, Heard ano

Depp nebyl u vynesení rozsudku přítomen. Dění sledoval z Velké Británie, kde momentálně vystupuje na koncertech s kamarádem Jeffem Beckem. Dokonce se tam setkal i s Kate Moss, která svědčila v jeho prospěch. Heard se naopak do soudní síně dostavila osobně.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Johnny Depp (@johnnydepp)

 

To nejlepší teprve přijde, jásal Depp

Před šesti lety se navždy změnil můj život, život mých dětí, životy mých nejbližších a také životy lidí, kteří mě po mnoho a mnoho let podporovali a věřili ve mě. To vše jedním mrknutí oka,“ reagoval na verdikt. Dále dodal, že jeho cílem bylo odhalit pravdu a „falešná“ nařčení poškodila jeho život i kariéru.

Nepravdivá, velmi závažná obvinění na mě byla uvalena prostřednictvím médií, což spustilo nekonečnou vlnu nenávisti, a to i přesto, že proti mně nikdy nebylo vzneseno žádné obvinění,“ uvedl dále Depp v rozsáhlém poděkování.

A o šest let později mi porota vrátila život. Jsem opravdu pokorný,“ dodal slavný herec a zmínil, že se rozhodl do této soudní bitvy vstoupit i přesto, že to může ohrozit jeho kariéru a celý svět ho bude sledovat. „Od samého začátku bylo cílem přinést tento případ na světlo a odhalit pravdu bez ohledu na výsledek. Říkat pravdu bylo něco, co jsem dlužil svým dětem a všem, kteří mě podporovali. Cítím se skvěle s vědomím, že jsem to konečně dokázal,“ rozepsal se Depp.

Poděkoval také všem svým fanouškům a ocenil práci všech, kteří obětovali svůj čas, aby mu pomholi soud vyhrát. „Doufám, že moje touha po tom, aby byla řečena pravda, pomohla ostatním, ať už mužům nebo ženám, kteří se ocitli v mé situaci, a že ti, kdo je podporují, se nikdy nevzdají. „To nejlepší teprve přijde a konečně je tu nová kapitola,“ uzavřel příspěvek, pod kterým se okamžitě spustila vlna podporujících komentářů.

Ohromné zklamání pro Amber Heard

Heard naopak vyjádřila svoje rozčarování z výsledného rozhodnutí. „Zklamání, které dnes cítím, se nedá popsat slovy. Trhá mi srdce, že ani hora důkazů nestačila na to, abych se postavila nepřiměřené moci a vlivu mého bývalého manžela,“ uvedla Heard ve svém v prohlášení. „Ještě více jsem zklamaná z toho, co tento verdikt znamená pro ostatní ženy. Je to krok zpět. Vrací čas do doby, kdy žena, která veřejně promluvila, mohla být zahanbena a ponížena. Johnnyho právníkům se evidentně podařilo přimět porotu, aby ignorovala důkazy, které byly tak průkazné.“ Psali jsme také: Nový DiCaprio na scéně? Pohledný americký herec Austin Butler zazářil ve filmovém trháku Elvis a vyvolal tak vlnu šílenství.

Autorský článek, další zdroj: Instagram, People.com.

Témata: soud, spor, Depp, Heard, vítěz, verdikt
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Gigantický blesk vyšlehl ze Země do vesmíru. Vědci pozorovali záhadnou anomálii v Oklahomě

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

French press: Připravte si perfektní kávu za pár minut

Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele....

Levandule má využití v léčitelství a v péči o pleť....

Zavřít reklamu