Nový DiCaprio na scéně? Pohledný americký herec Austin Butler zazářil ve filmovém trháku Elvis a vyvolal tak vlnu šílenství

Seriály & Filmy 01. června 2022 | 18:15 Pavla Krejčí
Po premiéře filmu Elvis vyvolal představitel Austin Butler nezapomenutelného zpěváka vlnu šílenství. Podle některých z něj „roste“ nový DiCaprio.
Elvis Presley je legenda / Depositphotos

Režisér Baz Luhrmann během své kariéry pracoval se začínajícími herci, kteří jsou v současnosti předními hollywoodskými hvězdami. Nyní si vzal na paškál film, který se soustředí na život Elvise Presleyho. Jeho představitel Austin Butler patrně získal svou životní roli. Austin Robert Butler je americký herec, zpěvák a model, který po odvysílání premiéry vyvolal u fanoušků vlnu obdivu i hysterie. Luhrmann řekl, už tu jednou byl herec, který vyvolal stejné šílenství. Byl jím Leonardo DiCaprio ještě před svou rolí v Titanicu. Tehdy měl za sebou film Romeo a Julie z roku 1996. Bude Austin Butler následovat předchůdcovu hvězdnou kariéru?

Po premiéře filmu na festivalu v Cannes sklidil herec i jeho kolegové 12minutový potlesk ve stoje. Jednalo se o nejdelší potlesk letošního roku. Vedle Butlera stanula i Priscilla Presleyová, kterou herec během dlouhých ovací objal. A když naživo předvedl několik Elvisových hitů, atmosféra v sále byla nepopsatelná.

Film Elvis byl pro Butlera vskutku přelomový. Nejenže získal svou první filmovou roli, ale zdá se, jako by se Butler pro tuto roli narodil. S Presleym má mnoho společného. Oba ztratili matku ve 23 letech a oba milují hudbu. Dle nadšených ohlasů bude jeho herecká záře v příštích letech sílit.

Vedle Butlera se ve filmu objevila spousta známých herců. Tom Hanks ztvárnil roli Elvisova nechvalně proslulého manažera, plukovníka Toma Parkera, Olivia DeJonge vystoupila jako Priscilla, Kodi Smit-McPhee jako country legenda Jimmie Rodgers, Yola Quartey jako Rosetta Tharpe a Kelvin Harrison Jr. jako BB King.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Austin Butler (@austinbutler)

Premiéra v Cannes hostila mnoho známých tváří jako Sharon Stone, Shakira, Kylie Minogue, DJ Dipla, Jeremy O. Harrise nebo italskou rockovou skupinu Måneskin.

Film je pro Luhrmanna prvním celovečerním režijním počinem od roku 2013, kdy natočil Velkého Gatsbyho.

Elvis přichází do amerických kin 24. června.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Elvis Presley (@elvis)

Psali jsme také: Indiana Jones se po páté vrátí v roce 2023. Harrison Ford zveřejnil první filmovou fotografii

Autorský článek, další zdroj: Instagram, variety.com 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Zavřít reklamu