Kate Middleton a princ William navštívili Skotsko. Jejich královské tituly se však změnily

Zahraniční 20. května 2022 | 11:28 — Pavla Krejčí
Známe je pod tituly vévoda a vévodkyně z Cambridge, ve Skotsku však byli nazýváni hrabětem a hraběnkou ze Strathearnu. Jaké pozadí skrývají jejich tituly?
Kate a William společně cestují. / Desitphotos

V rámci královnina výročí nástupu na trůn po celý rok cestují členové královské rodiny po Spojeném království. Princ William a Kate se vypravili do Skotska. Dvoudenní návštěva byla zahájena v Glasgow a zaměřila se na téma duševního zdraví.

Královský pár však ve Skotsku nevystupoval jako vévoda a vévodkyně z Cambridge. Když se William v roce 2011 oženil s Kate Middleton, obdržel od královny tři tituly: vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu a baron Carrickfergus. Ty se samozřejmě vztahují i na Kate. Na území Skotska vystupovali jako držitelé skotského titulu.

William a Kate strávili den se skupinkou dětí, aby podpořili program na podporu jejich duševního zdraví. Na základní škole St. John's proběhlo sezení s názvem Kořeny empatie a zúčastnili se ho rodiče tří dětí. Jedná se o snahu pomoci malým dětem vybudovat empatii, proto je důležitá včasná intervence. Pár si poté povídal se staršími dětmi, které už programem prošly. Program má pro Kate zvláštní význam, jelikož se úzce soustředí na emocionální a duševní pohodu dětí, ale i jejich matek. Minulý rok otevřela Královské nadační centrum pro rané dětství, které se tomuto směru věnuje.

Druhou skotskou zastávkou byla skupina Wheatley Group, která sezabývá bydlením, péčí a správou majetku. Věnují se lidem bez domovů a podporují obyvatele, kteří nemají dostatek prostředků k životu. Jenom během uplynulých dvou let poskytla více než 5 000 domovů lidem bez domova napříč celým Skotskem.

Bernadette Hewitt, která je součástí skupiny, řekla: „Pro královský pár bylo skvělé trávit čas v srdci jedné z našich komunit a mluvit s nájemníky a jejich dětmi o jejich životech a o tom, jak je Wheatley podporuje. Byl to zážitek a den, na který naši nájemníci nikdy nezapomenou.“

Jejich poslední zastávkou byla univerzita v Glasgow. O duševním zdraví debatovali s akademiky, studenty i absolventy. Při procházce po kampusu princ William hovořil s místními studenty. Jedním z témat bylo, jak se v pandemii přizpůsobili online výuce. Královský pár odjížděl s úsměvy na tvářích. Brzy je čeká další cesta, tentokrát do Walesu.

Psali jsme také: Kate Middleton a princ William se zúčastní premiéry pokračování filmu Top Gun

Autorský článek, další zdroj: people.com 

 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...