Oficiální portrét k narozeninám Alžběty II. Fotograf sdílí zákulisní tajemství snímku

Zahraniční 07. května 2022 | 08:30 — Pavla Krejčí
V předvečer svých 96. narozenin sdílela královna Alžběta oficiální portrétovou fotografii. Její autor, Henry Dallal, odhaluje, co se za snímkem skrývá.
Královna Alžběta slaví 96. narozeniny. / Depositphotos

Královna Alžběta II. slaví úctyhodných 96 let. K této příležitosti byla pořízena fotografie, kterou sdílely oficiální účty na sociálních sítích. Alžběta na snímku stojí hrdě mezi svými bílými poníky, jménem Bybeck Katie a Bybeck Nightingale, na pozemku hradu Windsor. Na sobě má si zelený kabát, který připomíná odstín oficiální uniformy jejího zesnulého manžela prince Philipa, zatímco drží otěže oblíbených poníků před magnólií. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Autorem fotografie je Henry Dallal, známý jezdecký fotograf. Panovnici fotil již při mnoha příležitostech, včetně jejího Zlatého jubilea a Diamantového jubilea. „Samozřejmě je to pro mě veliká příležitost. Je to obrovská čest a být na hradě Windsor s Jejím Veličenstvem je vždy velmi výjimečné," řekl časopisu OK!.

Dallal říká, že se vždy zaměří na to, aby pořídil co nejlepší fotografii: „…[ ] největší výzvou je zajistit, aby se i čtyřnozí přátelé zároveň usmívali a dívali se na vás. Ale nikdy nemusíte říkat královně, aby se usmála.“

„Fotíme celkem rychle a ona pak zůstane o něco déle, aby všechny zúčastněné viděla a pobyla se svými koňmi," řekl. „Bude mluvit s každým. Bude mluvit se zahradníkem, se všemi."

Henry Dallal dále prozradil, že bylo patrné, jak si královna tuto příležitost užívá a září štěstím, jelikož tráví čas v přírodě a mezi svými milovanými koňmi. 

Snímek byl zveřejněn poté, co Její Veličenstvo odcestovalo na své panství Sandringham v Norfolku, asi 110 mil severně od Londýna. Patrně bydlí na Wood Farm, kde princ Philip strávil většinu svého důchodu.

Královna je celoživotní milovnicí koní. Svého prvního koně, shetlandského poníka jménem Peggy, dostala společně se sestrou Margaret od jejich otce, když jí byly pouhé 4 roky. Je také známo, že se pravidelně účastní Royal Ascot a Royal Horse Show nebo Epsom Derby. A až do svých devadesáti let jezdila na koních v areálu hradu Windsor.

Psali jsme také: Na oslavě platinového jubilea královny Alžběty na trůnu vystoupí Ed Sheeran

Zdroje: people.com, vogue.com, dailymail.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Cupra Formentor: První opravdová Cupra

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...