Hollywoodská hvězda v centru válečného konfliktu: Oscarový herec natáčí přímo na Ukrajině dokument o ruské invazi

Zahraniční 27. února 2022 | 07:14 — Mirka Malá
Oscarový herec Sean Penn stojí na straně Ukrajiny. Jedenašedesátiletý herec je v současné době v zemi, kde natáčí dokument o ruské invazi, která začala začátkem tohoto týdne.
Slavný herec natáčí na Ukrajině dokument o ruské agresi / Depositphotos

Ve svém prohlášení Penn nazývá válku brutální chybou a vyjadřuje své myšlenky na hrůzy, kterým ukrajinský lid čelí. "Je to už teď brutální chyba utracených životů a zlomených srdcí, a pokud neustoupí, věřím, že Putin udělal tu nejstrašnější chybu pro celé lidstvo,“ řekl herec. "Prezident Zelenskyj a ukrajinský lid povstali jako historické symboly odvahy a principu. Ukrajina je špičkou oštěpu pro demokratické přijetí snů," dodává Penn. "Pokud ji necháme bojovat o samotě, naše duše je ztracena." 

Hollywoodská hvězda v centru válečného konfliktu

Penn je v současné době na Ukrajině, aby zachytil události pro připravovaný dokument. Byl vyfotografován na čtvrtečním tiskovém brífinku, jak potvrdil sám prezident Zelenskyj.

"Penn přijel speciálně do Kyjeva, aby zaznamenal všechny události, které se aktuálně dějí na Ukrajině, a řekl světu pravdu o ruské invazi do naší země. Sean Penn dnes patří mezi ty, kteří Ukrajinu podporují přímo na Ukrajině. Naše země je mu vděčná za takovou ukázku odvahy a poctivosti,“ stálo v prezidentském prohlášení.

Držitel Oscara Penn je zakladatelem CORE (Community Organized Relief Effort), který pomáhá v humanitárním úsilí. Objevil se také v nedávném dokumentu o tom, jak pomáhal organizovat humanitární pomoc pro Haiti po ničivém zemětřesení v roce 2010. Také čtěte: Byli to Simpsonovi, kdo predikovali ruskou invazi na Ukrajinu.

Zdroj: People, Variety.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...