Byli to Simpsonovi, kdo predikovali ruskou invazi na Ukrajinu

Seriály & Filmy 26. února 2022 | 10:58 — Mirka Malá
Jsou žlutí, velmi legendární a jejich komické příběhy často odrážejí společenské a světové dění. A ano, jejich předpověď o Rusku nebyla vůbec vtipná.
Další 1 fotografie v galerii
Komediální kreslený seriál si všiml jistých specifik už v roce 1998 / 20th Century Fox (volný zdroj foto)

Simpsonům se často připisuje předpovídání výsledků Superbowlu a dalších událostí ze světa sportu a zábavy, ale to, co se jim povedlo s Ukrajinou, nyní miliony jejich fandů na sociálních sítích za vtipné už nepovažuje. Spíš za trefné.

O co šlo?

Poté, co Rusko na rozkaz Vladimíra Putina napadlo Ukrajinu, si fanoušci seriálu na sociálních sítích připomněli epizodu seriálu z roku 1998  s názvem Simpsonův příliv. Homer v ní omylem vystřelí kapitána ponorky do ruských vod během vojenského cvičení, což přiměje nově resuscitovaný Sovětský svaz rozmístit jednotky a tanky do ulic a okamžitě vzkřísit Berlínskou zeď.

Ke znepokojivým paralelám s dávným dílem seriálu se vyjádřil i Al Jean, který na seriálu roky pracuje. "Velmi smutné, že to nebylo těžké předvídat. Nerad to říkám, ale narodil jsem se v roce 1961, takže 30 let svého života jsem prožil s přízrakem Sovětského svazu,“ uvedl Jean v rozhovoru pro Hollywood Reporter. "Takže je to pro mě bohužel spíše norma než předpověď. Teď jsme zjistili, jak špatně to dopadlo."

Animátor narozený v Michiganu pokračoval: "Historická agrese nikdy nezmizí a musíte být velmi ostražití. V roce 1998, kdy byl tento díl seriálu odvysílán, to byl možná vrchol americko-ruských vztahů. Ale od té doby se jen ukazuje, že Putin je špatný člověk a budou se dít špatné věci,“ dodal. Také čtěte: Björn z ABBY si pochvaloval sex s manželkou. O pár měsíců později se překvapivě rozešli.

Zdroj: NY Post, Independent.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...