Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Seriály & Filmy 07. října 2023 | 14:11 — Anna Novotná
Seskok padákem, výstup na dvoutisícovku, slaňování vodopádu či potápění do nekonečných hlubin… Adrenalinových a mnohdy nebezpečných zážitků se dá zažít spousta a herec Radim Fiala k nim má rozhodně blízko. Na druhou stranu je ale také zodpovědný otec rodiny, takže raději své touhy po dobrodružství krotí a nevrhá se po hlavě do rizika.
Další 4 fotografie v galerii
Nejznámější rolí Radima Fialy je postava doktora Hanáka / Peugeot

Nicméně je velkým milovníkem hor, o čemž přesvědčil i ve filmu Špindl 2 z roku 2019, kde si zahrál hlavní roli. Natáčení filmu si skvěle užil a to, že hory opravdu miluje, bylo z jeho hereckých výkonů jasně patrné. Nedávno Radim podniknul nezapomenutelnou cestu také po rumunských horách, kde se dokonce setkal i s medvědy. Vše ovšem proběhlo v mezích bezpečnosti.

Bezpochyby nejznámější rolí Radima Fialy je postava doktora Hanáka v nejsledovanějším českém seriálu Ordinace v růžové zahradě. Čestný, odhodlaný a zásadový doktor Hanák je jednou z nejoblíbenějších postav seriálu. Mezi diváky a zejména pak divačkami má šarmantní chirurg mnoho příznivců. Natáčení zabere Radimovi většinu času, přitom není nouze o stresující situace. Není divu, že to pak v létě chce kompenzovat pořádným relaxem. Letos to ale nebylo žádné povalování na pláži, ale dobrodružná výprava do Rumunska.

„Když jsme s mým kamarádem Lukášem Sochou přemítali nad otázkou, kam opět vyrazit za dobrodružstvím, napadlo mě, jako milovníka aut, že bych rád zažil ten opojně specifický pocit řidiče, který vede své auto po Transfaragarašské magistrále v Rumunsku, která byla vybudována počátkem 70. let, a mluví se o ní jako o „Cestě světla“. Bezesporu patří k nejkrásnějším silnicím světa,“ říká Radim.

Na takovou cestu je samozřejmě nezbytné pořádné auto, které umí zprostředkovat nezapomenutelné zážitky samo o sobě. A tak, když Radim, jakožto ambasador automobilky Peugeot, dostal na výběr několik modelů, sáhl neomylně po fastbacku 408. Tento vůz má totiž ideálně aerodynamickou siluetu, silný motor o výkonu 225 koní, a hlavně noční vidění s infračervenou kamerou, která vás ve tmě i v příšeří varuje před všemi živými tvory v blízkosti vozovky, a to na vzdálenost až 250 metrů. Tento bezpochyby prémiový prvek výbavy se moc často nevidí, ale na některých místech je vyloženě nepostradatelným pomocníkem. Právě takovým místem jsou divoké rumunské hory, kde zvíře na silnici není nic neobvyklého. Srážka se zvěří
a následné nepojízdné auto vám výlet do odlehlé oblasti může značně zkomplikovat. To se naštěstí Radimovi nestalo. Výsledný dojem z turné po rumunských horách byl jedinečný, proto si jej Radim rozhodl zvěčnil i videem.

„Vyrazili na čtyřdenní cestu s cílem natočit několik záběrů. Veškeré předpovědi počasí nám predikovaly krásné slunné podmínky pro naše natáčení, ovšem realita byla zcela opačná. Ale i přeze všechna úskalí, která nás na této dobrodružné cestě potkala, doufám, že výsledek bude takový, s jakým jsem do tohoto skromného podniku vstupoval. Právě teď video sestříháváme, doufám, že se bude mým fanouškům líbit,“ říká Radim.

Foto01: Radim Fiala je milovníkem aut
Foto02: A také milovníkem hor
Foto03: Rumunské silnice jsou krásné ale zrádné
Foto04: Potkat zde medvědy není nic neobvyklého

 

Témata: auto, moto, Radim Fiala, herec
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...