Andrea Kalivodová a Honza Dědek mají zajímavý společný zájem

České 16. února 2023 | 11:27 — Anna Novotná
Operní pěvkyně Andrea Kalivodová a moderátor kultovní talkshow 7 pádů Honzy Dědka se potkali na velké akci k uvedením nového modelu Peugeot 408 na český trh. Proč právě tam a proč tam vůbec chodili? Odpovědí je, že osobnosti, které vyznávají ekologický přístup k dopravě, se sešly na místě, pro které je ekologický přístup hlavní filozofií.
Další 4 fotografie v galerii
Honza Dědek používá stejně jako Andrea Kalivodová plug-in hybridní auto už několik let / Peugeot

Andrea Kalivodová je známá svým pozitivním přístupem k elektromobilitě. Už několik let jezdí plug-in hybridním vozem. Taky už několik let bydlí v moderním domě nedaleko za Prahou, kde má wallbox pro rychlé dobíjení vozu. „Baví mě jezdit po městě na elektřinu. Ekologicky, bez emisí, bez hluku…. Elektrický motor oceníte nejvíc v centru Prahy. Na jaře budu vystupovat v divadle Hybernia a ve Státní opeře, z obou míst je to kousek k dobíjecí stanici. Praha je v tomto ohledu opravdu skvěle vybavená,“ pochvaluje si Andrea.

Stejný zájem o ekologické vozy sdílí i moderátor Honza Dědek. Premiéru nového Peugeotu 408 si nenechal ujít. „Toto auto se mi opravdu líbí,“ řekl Honza Dědek. „Design je nádherný a interiér moderní. Jsem nadšený z 3D displeje. A samozřejmě ten plug-in hybridní pohon, ten taky chválím.“

Honza Dědek používá stejně jako Andrea Kalivodová plug-in hybridní auto už několik let a ani on si bez něj už neumí každodenní řízení ve městě představit. „Pravdou je, že se s takovým pohonem musíte naučit žít. Je třeba hlídat stav baterie podobně jako u mobilu, i když v zimě je to podstatně těžší než, když je teplo. Jakmile se to ale naučíte zvládat, jezdíte takřka pořád na elektřinu, což je skvělý pocit.“


Prezentace ekologického auta za účasti osobností známých svým pozitivním přístupem k ochraně životního prostředí se konala ve Voděrádkách u Prahy v divadelním areálu Home of AV. A ne náhodou. Pro provozovatele tohoto místa je totiž udržitelnost doslova posláním. Po koupi areálu zjistili, že jeho součástí je i černá skládka. Nenechali se odradit a vše uklidili, recyklovali, vdechli starým rozbitým věcem nový život. Při budování nového místa použili vyhozené materiály, zkrátka to, co by skončilo na šrotišti, zde našlo nový smysl.

Zdroj: Peugeot

Témata: auto, moto, společnost
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...