Harrison Ford uvedl první trailer pátého dílu Indiana Jonese. Jen těžko skrýval emoce a přiznal, že je na film opravdu pyšný

Seriály & Filmy 18. září 2022 | 17:19 — Pavla Krejčí
Pokračování dobrodružství archeologa a profesora Indiana Jonese má první ukázku. Harrison Ford se nečekaně objevil při jejím odhalení a přiznal, že je na film opravdu hrdý. Zdálo se, že jen těžko skrývá emoce.
Harrison Ford neskrýval dojetí při uvedení traileru / Depositphotos

Očekávaný pátý díl Indiana Jones má svůj první trailer. Byl představen v sobotu během D23 Expo. Ačkoli to předem nebylo zveřejněno, na pódiu se objevil samotný Harrison Ford, aby promluvil o teaseru. Připojili se k němu režisér James Mangold a představitelka hlavní ženské hrdinky Phoebe Waller-Bridge.

„Děkuji za to, že jste z těchto filmů učinili neuvěřitelný zážitek," řekl Ford a vypadal, že sotva skrývá emoce. „Jsem velmi hrdý a mohu říci, že je tento díl opravdu fantastický. A tohle je jeden z důvodů,“ přičemž po dokončení věty pochvalně ukázal na herečku Waller-Bridge.

„Filmy Indiana Jonese jsou o fantazii a tajemství, ale jsou také o srdci," pokračoval. „Tento díl má opravdu skvělý příběh, který vám můžeme vyprávět. Také je to film, který vás zvedne ze židle."

Ford také narážel na to, že to bylo naposledy, co se zhostil role Indiana Jonese. Řekl, že "tohle je ono" a že děkuje za tu příležitost. Podle spekulací se uvažuje o restartu série, přičemž hlavní role by měla připadnou ženě.

Ford si zatím zahrál ve čtyřech filmech – Dobyvatelé ztracené archy (1981), Chrám zkázy (1984), Poslední křížová výprava (1989) a Království křišťálové lebky (2008).

Herečka Waller-Bridge také vyjádřila své nadšení jako Ford. „Strávila jsem tak skvělé časy při natáčení tohoto filmu. Cítím se tak neuvěřitelně šťastně. Ale držet krok s tímhle chlapem," řekla a ukázala na Forda, „je vyčerpávající.“

Děj filmu byl doposud přísně střežen, nový trailer však konečně dává nahlédnout, s jakým dobrodružstvím se Indy vrátí. Jeho postava byla na plátnech naposledy viděna před 14 lety. Fordovi bylo v době natáčení filmu 64 let a nyní je mu 80, a jak se zdá, ani věk mu nebrání, aby sám natáčel akční scény.

Vedle Forda a Waller-Bridge se objeví také Mads Mikkelsen, Toby Jones, Boyd Holbrook, Thomas Kretschmann a Antonio Banderas.

Pátý díl jako první ze série nerežíroval Steven Spielberg. Jeho místo nahradil James Mangold, zatímco on zůstal jako producent. Fanoušci prý ale nemají důvod se režijní změny obávat. Hudby se znovu zhostil John Williams.

Ten chlap prostě nemůže natočit špatný film," řekl Boyd Holbrook o Mangoldovi pro Variety„Je velmi důsledný v tom, co dělá."

Datum vydání Indiana Jonese 5 je stanoveno na 30. června 2023. Psali jsme také: Herec Brendan Fraser znovu na vrcholu. Jeho nový film sklidil šestiminutový potlesk

Autorský článek, další zdroje: variety.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...