Práva na filmy Pán prstenů a Hobit byly prodány švédské herní společnosti Embracer

Seriály & Filmy 23. srpna 2022 | 07:03 — Pavla Krejčí
Pán prstenů a Hobit z pera J.R.R Tolkiena mohou být nyní právně využity jiným vlastníkem. Švédská herní společnost Embracer Group zakoupila celosvětová práva na filmy, videohry, deskové hry, merchandising, zábavní parky a jevištní produkce týkající se všech literárních děl ze světa Středozemě.
Pán prstenů je celosvětově proslulá trilogie / Depositphotos

Svět Středozemě nyní patří švédské společnosti Embracer. Ta zakoupila celosvětová práva na filmy a také videohry, deskové hry, merchandising, zábavní parky a jevištní produkce, které vznikly na motivy literárních trilogií Pán prstenů a Hobit od J.R.R Tolkiena.

Vlastní také práva na další literární díla související se Středozemí schválená Tolkien Estate a HarperCollins, „která musí být ještě prozkoumána“. Částka prodeje nebyla zveřejněna.

„Jsem opravdu nadšený, že Pán prstenů a Hobit, jedna z nejepičtějších fantasy franšíz na světě, se připojila k rodině Embracer, která otevírá další transmediální příležitosti včetně synergií napříč naší globální skupinou,“ řekl Lars Wingefors, zakladatel a CEO společnosti Embracer. „Do budoucna se také těšíme na spolupráci se stávajícími i novými externími držiteli licence na naše stále silnější portfolio."

Společnost Saul Zaentz Company, která práva donedávna vlastnila, se k prodeji vyjádřila následovně: „My ve společnosti Zaentz jsme měli tu čest za poslední půlstoletí spravovat Tolkienova práva, aby si fanoušci Pána prstenů a Hobita po celém světě mohli vychutnat oceněné epické filmy, náročné videohry, prvotřídní divadlo a zboží,“ řekl Marty Glick, provozní ředitel společnosti. „Nemohli jsme být nadšenější, že zodpovědnost nyní přebírá právě Embracer, a jsme si jisti, že jejich skupina to posune do nových výšin a rozměrů a zároveň zachová poctu duchu těchto velkých literárních děl.“

Společnost The Saul Zaentz Company, sídlící v Berkeley, byla založena v roce 1976. Původně vznikla jako filmová společnost, která produkovala např. film Přelet nad kukaččím hnízdem. Práva nakládat s dílem Tolkiena získala od dědiců a majetku Tolkien a HarperCollins Publishers, kteří udržují práva na tištěné publikace k Tolkienovým literárním dílům. V roce 1998 pak společnost získala licenci na filmové zpracování knih. Epická filmová zpracování vydělala v pokladnách kin více než 6 miliard dolarů.

The Saul Zaentz Company je také známá pod obchodním názvem Middle-Earth Enterprises. Společnost má finanční zájmy na sérii Pán prstenů: Prsteny moci, která bude mít premiéru 2. září, dále na animovaném filmu Pán prstenů: Válka Rohirů  (Warner Bros.), která má vyjít v roce 2024, a na mobilní hře Pán prstenů: Hrdinové Středozemě (Electronic Arts).

„Další příležitosti zahrnují prozkoumávání dalších filmů založených na ikonických postavách, jako jsou Gandalf, Aragorn, Glum, Galadriel, Eowyn a další postavy z literárních děl J.R.R. Tolkiena, a nadále poskytují nové příležitosti pro fanoušky, aby prozkoumali tento fiktivní svět prostřednictvím merchandisingu a jiné zkušenosti,“ řekla společnost Embracer.

Psali jsme také: Bude pokračování Deníku princezny? Mandy Moore vyzvala k natočení třetího dílu. A není sama, kdo po něm touží

Autorský článek, další zdroje: hollywoodreporter.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...