Sylvester Stallone kritizuje producenta Rockyho kvůli vlastnickým právům. Chci něco zanechat svým dětem, řekl

Seriály & Filmy 21. července 2022 | 10:14 — Pavla Krejčí
Ikonický představitel Rockyho znovu rozdmýchal spory kvůli právům k této filmové sérii. Tvrdí, že z ní získal minimální výdělek. Na Instagramu sdílel příspěvek, kde producenta filmu, Irwina Winklera, kritizuje.
Herec sdílel výbušný příspěvek / Depositphotos

Sylvester Stallone už léta mluví o neférovém jednání, které se mu dostalo ve filmové sérii Rocky. Řekl, že ze svého úspěchu finančně těžil opravdu málo.

O víkendu se na Instagramu 76letý herec podělil o umělecké ztvárnění Irwina Winklera, producenta Rockyho, kde ho lze vidět s hadím tělem a dýkou na jazyku.

Stallone se úzce podílel na vytváření filmů – vytvořil scénář a hrál v prvním díle Rocky z roku 1976 a pro některé snímky dokonce seděl v režisérském křesle. Stallone v minulosti tvrdil, že má „nulové vlastnictví“, a v příspěvku zkritizoval Winklera: „VELMI lichotivý portrét producenta filmů Rocky/Creed."

„Poté, co IRWIN více než 47 let ovládal ROCKYHO a nyní CREEDA, opravdu bych chtěl mít alespoň trochu Z TOHO, CO ZBYLO Z MÝCH PRÁV.“

Pokračoval: „Než to předáte POUZE SVÝM DĚTEM, věřím, že by to bylo FÉROVÉ gesto od tohoto 91letého pána." Naráží tím na Winklerova syna, Davida, který je producentem spin-offu s názvem Creed.

Stallone pokračoval ve výbušném projevu a dále sdělil, že spor o vlastnictví práv „je bolestné téma, které mi žere duši, protože jsem chtěl svým dětem zanechat něco z Rockyho“.

Stallone se objevil jak v původním filmu, tak i ve všech sedmi dosud vydaných pokračováních, od Rockyho II z roku 1979 po Creed II z roku 2018. Letos na podzim vyjde film Creed III, který režíroval Michael B. Jordan, a je to první snímek, ve které se Stallone neobjeví. Herec se podílel na scénáři šesti filmů. Také se zhostil režie Rockyho II, III a IV a Rockyho Balboy z roku 2006.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sylvester Stallone (@legend_sylvesterstallone)

V roce 2019 promluvil pro Variety a vyjádřil lítost nad tím, že více netlačil na vlastnictví filmu, který z něj udělal globální ikonu.

„Nevlastním Rockyho," tvrdil. „Každé slovo, každá slabika, každá gramatická chyba byla moje chyba. Bylo šokující, že k tomu nikdy nedošlo, ale bylo mi řečeno: 'Hej, dostal jsi zaplaceno, tak na co si stěžuješ?"

Pokračoval: „Byl jsem velmi rozzlobený. Zuřil jsem. Rocky je v televizi vysílán po celém světě víc než kterýkoliv jiný film oceněný Oscarem, dokonce více než Kmotr.“

Původní snímek z roku 1976 si vysloužil 10 nominací na Oscara. Získal cenu za nejlepší film, nejlepší režii a nejlepší střih.

Psali jsme také: Oživení Batmana v podání Christiana Balea? Herec se do filmu vrátí pod jednou podmínkou

Autorský článek, další zdroj: nypost.com, people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...