Na očekáváný životopisný snímek o Marilyn Monroe se snáší kritika. Její představitelka Ana de Armas má prý špatný přízvuk

Seriály & Filmy 03. srpna 2022 | 13:04 — Pavla Krejčí
Životopisný film o slavné divě Marilyn Monroe budí zvědavost a očekávání. Po zveřejnění traileru se však ozvaly hlasy, které kritizovaly představitelku, Anu de Armas. Prý má špatný přízvuk a tomu Marilyninu se vůbec nepodobá.
Ana de Armas ztvárnila Marilyn Monroe / Depositphotos

Ana de Armas nedávno vstoupila do centra pozornosti jako Marilyn Monroe ve snímku Blonde, který přijde na obrazovky koncem září. Jedná se o fiktivní film, který je založený na vysoce hodnoceném románu Joyce Carol Oatesové z roku 2000. Netflix minulý týden zveřejnil trailer, kde se de Armas coby Marilyn zabývá temnou stránkou slávy a hroutí se při jejím zvýšeném úspěchu. V jedné ze scén promlouvá o svém vnitřním boji se ženou, kterou kdysi byla, a Marilyn Monroe, kterou se stala. „Když vyjdu ze své šatny, jsem Norma Jeane. Jsem jí stále, když kamera běží," říká v upoutávce. „Marilyn Monroe existuje pouze na obrazovce."

Trailer však v mnohých vyvolal odpor. Po zhlédnutí upoutávky fanoušci ihned rozpoutali na sociálních sítích debaty. Zkritizovali přízvuk kubánské herečky de Armas. Řekli, že vůbec nezní jako Marilyn a je až moc silný.

Jsem jediný, koho nepřekvapuje, že Ana de Armas zní v traileru Blonde hrozně?" napsal jeden kritik. „Její přízvuk je velmi těžký, bude to chtít hodně, aby přesvědčivě zněla jako Marilyn."

Další dodal: „Myslím, že Ana de Armas je fantastická herečka a vypadá skvěle jako Marilyn, ale pořád slyším její přízvuk v traileru Blonde a to ji vyvádí z role."

Kritika přiměla zástupce, kteří uchovávají dědictví Monroe, k obraně. Marc Rosen, prezident společnosti Authentic Brands Group, která vlastní Marilyn Monroe Estate, hájil de Armas a řekl, že „každý herec, který vstoupí do této role, ví, že dostal´velké boty, ve kterých se musí naučit chodit“.

Marilyn Monroe je jedinečná hollywoodská a popkulturní ikona, která přesahuje generace a historii," řekl Rosen v prohlášení pro Variety. „Už jen podle traileru to vypadá, že Ana byla skvělou volbou, protože zachycuje Marilynin půvab, lidskost a zranitelnost. Nemůžeme se dočkat, až film uvidíme celý.“

Přitom sama herečka už minulý rok přiznala, že se na roli pečlivě připravovala. Prozradila, že jí trvalo devět měsíců, než se naučila mluvit jako Monroe. „Jen devět měsíců mi zabral nácvik dialektu,“ řekla deníku The Sunday Times. „Bylo to velké mučení, bylo to tak vyčerpávající. Můj mozek byl z toho všeho skoro usmažený."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BLONDE (@blonde_movie_updates)

Režisér Andrew Dominik ocenil, že se role ujala právě de Armas. Řekl, že „měl opravdu štěstí, že má Anu, protože byla schopná dělat cokoliv."

Byla tak dobrá. Do role se dostala tak rychle a měla ji opravdu pod kůží. Cokoli jsem jí řekl, opravdu pochopila," dodal. „Scény vždycky ožily, protože tam byla Ana."

Ambice režiséra Andrewa Dominika byly od začátku velmi jasné. Chtěl prezentovat verzi života Marilyn Monroe jejím objektivem. De Armas řekla: „Chtěl, aby svět zažil, jaké to skutečně je být nejen Marilyn, ale také Norma Jeane. Zjistila jsem, že je to ten nejodvážnější, nejneomluvitelnější a nejfeminističtější pohled na její příběh, jaký jsem kdy viděla." 

Psali jsme také: Jason Momoa poškádlil fanoušky. Ben Affleck se patrně vrací jako Batman v pokračování Aquamana

Autorský článek, další zdroje: Instagram, pagesix.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...