Hvězda Jamese Bonda k nepoznání. Pierce Brosnan zestárnul o dvacet let

Seriály & Filmy 26. července 2022 | 07:48 — Pavla Krejčí
Hollywoodský herec Pierce Brosnan doslova během chvilky zestárnul o několik desítek let. Málokdo by ho poznal se šedivými vlasy a s vycházkovou holí. Musel totiž projít proměnou pro svou novou roli, kde ztvárňuje veterána z druhé světové války. Vizuální proměnou však prošel už v několika filmech.
Pierce Brosnan je muž mnoha tváří / Depositphotos

Pierce Brosnan dokazuje, že je schopen zhostit se jakékoliv role. Kvůli novému filmu The Last Rifleman, kde hraje veterána z druhé světové války, prošel dramatickou změnou. Pierce byl spatřen během natáčení v Severním Irsku. Měl na sobě plešatící šedou paruku, obočí a „tlustý oblek“, aby vypadal širší. Nechyběla nezbytná hůl, tmavý třídílný oblek s námořnickou vlněnou vestou a válečnými medailemi připnutými na saku.

Film je založen na skutečném příběhu. Brosnan ztvárňuje Artieho Crawforda, který uteče ze svého pečovatelského domu v Severním Irsku. Jeho cílem je podniknout náročnou cestu do Francie při příležitosti 70. výročí vylodění v Normandii.

Tehdy 89letý Artie ztratil manželku, proto se rozhodl k vykonání posledního činu. Utekl z pečovatelského domu, nasedl na autobus do Portsmouthu, kde následně nastoupil na trajekt do Francie. Jeho cílem byla Normandie, kde se v roce 2014 připomínalo vylodění spojenců, kteří chtěli osvobodit Německem okupovanou zemi. Artie rovněž chtěl vzdát poslední úctu svému nejlepšímu příteli a najít odvahu postavit se duchům své minulosti.

Není to poprvé, co Brosnan výrazně změnil vzhled. Vůbec mu není cizí procházet extrémními proměnami kvůli filmovým rolím. Jedním takovým ukázkovým příkladem je film The King's Daughter. Své krátké našedlé vlasy vyměnil za hnědou paruku dlouhou po ramena. Dokonce se vzdal vousů a ukázal se s oholenou tváří. V příběhu ztvárňuje krále Ludvíka XIV. a film je založen na oceňovaném románu Měsíc a slunce, který vyšel už v roce 1997.

„S nádhernou parukou, skvěle vypadajícím koněm a spoustou postojů. Určitě to byla rocková hvězda své doby," řekl kostymér filmu.

Během fantasy podívané se Pierceova postava snaží ukořistit životní sílu mořské panny, díky které by mohl získat nesmrtelnost. „Je to velká ješitnost: chce žít věčně, aby mohl jíst, smilnit a jít do války... Tenhle chlap je král všech králů."

Po boku Brosnan se objeví Kaya Scodelario, která hraje Marie-Josèphe nemanželskou dceru krále Ludvíka. Herečka v posledních letech získává na popularitě. Zahrála si v posledním díle Pirátů z Karibiku a také oslnila v krasobruslařském seriálu Na tenkém ledě.

Ačkoliv byl film původně natočen v Austrálii už v roce 2014 a jmenoval se Měsíc a slunce, uveden byl teprve v letošním roce. Tehdy údajně testovací publikum nebylo spokojeno s vizuálními efekty. Přípravy na několik let utichly a až později byl název filmu změněn na The King's Daughter. Loni v létě bylo potvrzeno, že film namluví legendární anglická herečka Julie Andrews. V říjnu následovala zpráva, že společnost Gravitas Ventures získala distribuční práva k filmu. Snímek byl nakonec uveden v lednu tohoto roku. Psali jsme také: Whoopi Goldberg se vrátí do své ikonické role. Připravuje se film Sestra v akci 3

Další zdroj: thesun.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...