Na Rusko kašle i Batman. Hollywoodská studia tak ukazují, že žádné peníze nestojí za lidské životy

Seriály & Filmy 02. března 2022 | 08:29 — Mirka Malá
Filmová společnost Warner Bros. v pondělí oznámila, že ruší ruskou premiéru nového Batmana. A superhrdina není jediný, koho tamní diváci v dohledné době neuvidí. V souvislosti s Putinovou ​​pokračující invazí na Ukrajinu se Hollywood rozhodl zastavit distribuci svých děl v zemi, která bezdůvodně napadla sousední stát.
Další 1 fotografie v galerii
Rusové Batmana neuvidí / Warner Bros (volný zdroj foto)

"Ve světle humanitární krize na Ukrajině společnost WarnerMedia pozastavuje uvedení svého celovečerního filmu The Batman v Rusku,“ uvedlo studio v prohlášení pro Hollywood Reporter. "Situaci budeme nadále sledovat, jak se bude vyvíjet. "Doufáme v rychlé a mírové řešení této tragédie."

Nebude Batman ani Brumbál

The Batman, v němž hrají Robert Pattinson a Zoë Kravitz, měl mít v Rusku premiéru v úterý. A filmová společnost v Rusku plánovala i další velké premiéry, které se s největší pravděpodobností také neuskuteční. Má jít o velkofilmy Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství a kreslený komiks DC League of Super-Pets.

Rozhodnutí přichází ve chvíli, kdy už jiná hollywoodská studia ukončila své projekty v Rusku. Disney byl mezi prvními. Sony Pictures následovala 28. února a oznámila, že také pozastaví uvedení svých filmů v Rusku, a to včetně nadcházejícího upírského thrilleru Morbius.

Rusko je přitom velkým filmovým trhem. Například poslední Spider-Man jen v Rusku k dnešnímu dni vydělal více než 44,5 milionu dolarů. Naštěstí i hollywoodská studia ukazují, že žádné peníze nestojí za lidské životy. Také čtěte: Kapela Green Day letos v Moskvě nevystoupí. Na protest proti válce zrušila svůj koncert na tamním stadionu.

Zdroj: NY Post, Hollywood Reporter.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se nedostali do problémů a neplatili tučné pokuty

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Zavřít reklamu