Na Rusko kašle i Batman. Hollywoodská studia tak ukazují, že žádné peníze nestojí za lidské životy

Seriály & Filmy 02. března 2022 | 08:29 — Mirka Malá
Filmová společnost Warner Bros. v pondělí oznámila, že ruší ruskou premiéru nového Batmana. A superhrdina není jediný, koho tamní diváci v dohledné době neuvidí. V souvislosti s Putinovou ​​pokračující invazí na Ukrajinu se Hollywood rozhodl zastavit distribuci svých děl v zemi, která bezdůvodně napadla sousední stát.
Další 1 fotografie v galerii
Rusové Batmana neuvidí / Warner Bros (volný zdroj foto)

"Ve světle humanitární krize na Ukrajině společnost WarnerMedia pozastavuje uvedení svého celovečerního filmu The Batman v Rusku,“ uvedlo studio v prohlášení pro Hollywood Reporter. "Situaci budeme nadále sledovat, jak se bude vyvíjet. "Doufáme v rychlé a mírové řešení této tragédie."

Nebude Batman ani Brumbál

The Batman, v němž hrají Robert Pattinson a Zoë Kravitz, měl mít v Rusku premiéru v úterý. A filmová společnost v Rusku plánovala i další velké premiéry, které se s největší pravděpodobností také neuskuteční. Má jít o velkofilmy Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství a kreslený komiks DC League of Super-Pets.

Rozhodnutí přichází ve chvíli, kdy už jiná hollywoodská studia ukončila své projekty v Rusku. Disney byl mezi prvními. Sony Pictures následovala 28. února a oznámila, že také pozastaví uvedení svých filmů v Rusku, a to včetně nadcházejícího upírského thrilleru Morbius.

Rusko je přitom velkým filmovým trhem. Například poslední Spider-Man jen v Rusku k dnešnímu dni vydělal více než 44,5 milionu dolarů. Naštěstí i hollywoodská studia ukazují, že žádné peníze nestojí za lidské životy. Také čtěte: Kapela Green Day letos v Moskvě nevystoupí. Na protest proti válce zrušila svůj koncert na tamním stadionu.

Zdroj: NY Post, Hollywood Reporter.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Přes osm let se soustředila na vlastní svět mimo Hollywood. Nyní se Cameron Diaz vrací do nového filmu

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...