Arabela se vrací do filmu. Herečka Jana Nagyová bude znovu natáčet pohádku

Seriály & Filmy 04. září 2021 | 17:59 — Mirka Malá
Slovenská herečka Jana Nagyová se v osmdesátých letech proslavila jako Arabela, pak však odešla do Německa, kde žije se svou rodinou. A herectví doslova pověsila na hřebík. To se ale brzy změní.
Další 2 fotografie v galerii
Místo princezny si Nagyová zahraje královnu / ČT

Jana Nagyová se znovu objeví před kamerou, a to díky Janu Budařovi, který se rozhodl zfilmovat svoji pohádkovou knížku Princ Mamánek. A Jana Nagyová si zahraje princovu maminku, tedy královnu velmi rozmazleného dědice trůnu.

Natáčet se začíná právě v těchto dnech

Těsně před první klapkou probíhají zkoušky kostýmů a poslední přípravy, natáčet se začne začátkem září na zámku Dětenice, kde tvůrci najdou královský zámek nebo obyčejnou středověkou krčmu a kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl. Pohádka bude vznikat až do poloviny října a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-Valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů. 

 "Je to pohádka o dospívání, o lásce a taky o překonání strachu ze smrti,” popisuje Jan Budař. "Přeji si, aby Princ Mamánek byl vtipný a moudrý film, který budou milovat děti malé i ty dospělé,“ doufá Budař, který je nejen autorem knihy, ale také režisérem filmu a samozřejmě představitelem rozmazleného prince.

Nagyová se objeví před kamerou po téměř třiceti letech

Janu Nagyovou samozřejmě proslavila především role Arabely v dnes již kultovní pohádkové sérii. Mimo Arabelu se ale prosazovala jen málo a nakonec se provdala za německého podnikatele Haralda Schlegela, odstěhovala se za ním do Německa a vzdala se herecké kariéry.

Nagyová se sice ještě ukázala ve filmu Pozemský nepokoj z roku 1993, poté ale už před kamerou nikdy nestanula. A protože má Budařova pohádka Princ Mamánek naplánovanou premiéru na září příštího roku, bude to pro Nagyovou téměř třicetiletá přestávka. Dále čtěte: Jakub Prachař má údajně novou lásku. Ta se ale touží vrátit do Makedonie.

Zdroj: Bontonfilm.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V loňském roce stáhli lidé více než 230 miliard aplikací. Podle expertů se jedná o varovný signál

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Zavřít reklamu