Další nový vánoční hit má na svědomí kapela No Name. Přizvala si dokonce i legendární herečku

České 16. prosince 2021 | 17:07 — Mirka Malá
Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni, tak by se jednoduše dala charakterizovat vánoční písnička s názvem Vánoce s Božidarou, ve které se setkala skupina No Name a slovenská herecká legenda Božidara Turzonovová.
Další 2 fotografie v galerii
Herecká ikona se pustila do vánočního popového projektu / Brainzone

"Vánoce jsou vskutku jednou z posledních jistot, ke které během roku směřuje většina světa. A z toho jsme vycházeli při tvorbě této písně. Po dokončení textu a melodie jsme následně hledali někoho, kdo je dostatečně čistý a zkušený životem k tomu, aby ho mohl interpretovat. Volba padla právě na paní profesorku Božidaru Turzonovovou,“ vysvětluje zpěvák oblíbené kapely No Name Igor Timko.

Slavné herečce se do Vánoc nechtělo

"Trošku jsem váhala, protože už jsem dlouho nezpívala a v minulosti jsem zpívala zpravidla sama. Když jsem však četla ten text, který mě zasáhl, souhlasila jsem. Text je úžasný a vychází z kontextu doby a životního pocitu, ve kterém se nyní nacházíme. Byla to krásná práce," prozradila herečka Božidara Turzonovová.

Novinka Vianoce s Božidarou je navíc vůbec prvním výhradně slovenským duetem kapely No Name, která má na kontě společné songy s Karlem Gottem, Lucie Bílou či skupinou Chinaski.

"Věděli jsme, že paní Turzonovová je elita národa, profesionálka a legenda. Ale takovou úroveň přípravy, s jakou vkročila do naší spolupráce, považuji za dotek zlaté generace, jakou kdy naše společnost v uměleckých kruzích vygenerovala. S takovými osobnostmi spolupracovat je tak příjemné a intenzivní, že si spontánně řeknete konečně,“ nešetří chválou Igor Timko.

Nutno ale dodat, že Timko se s hereckou legendou moc dobře zná už od mládí. Božidara Turzonovová mu byla v době studií v Banské Bystrici děkankou. Dnes na bystrické Akademii umění působí oba. Dále čtěte: Ondřej Brzobohatý se nevyhnul vánočnímu šílenství a nazpíval vánoční hit.

 Zdroj: Brainzone.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V loňském roce stáhli lidé více než 230 miliard aplikací. Podle expertů se jedná o varovný signál

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Zavřít reklamu