Další nový vánoční hit má na svědomí kapela No Name. Přizvala si dokonce i legendární herečku

České 16. prosince 2021 | 17:07 — Mirka Malá
Unikátní hudební spojení v jedinečné vánoční písni, tak by se jednoduše dala charakterizovat vánoční písnička s názvem Vánoce s Božidarou, ve které se setkala skupina No Name a slovenská herecká legenda Božidara Turzonovová.
Další 2 fotografie v galerii
Herecká ikona se pustila do vánočního popového projektu / Brainzone

"Vánoce jsou vskutku jednou z posledních jistot, ke které během roku směřuje většina světa. A z toho jsme vycházeli při tvorbě této písně. Po dokončení textu a melodie jsme následně hledali někoho, kdo je dostatečně čistý a zkušený životem k tomu, aby ho mohl interpretovat. Volba padla právě na paní profesorku Božidaru Turzonovovou,“ vysvětluje zpěvák oblíbené kapely No Name Igor Timko.

Slavné herečce se do Vánoc nechtělo

"Trošku jsem váhala, protože už jsem dlouho nezpívala a v minulosti jsem zpívala zpravidla sama. Když jsem však četla ten text, který mě zasáhl, souhlasila jsem. Text je úžasný a vychází z kontextu doby a životního pocitu, ve kterém se nyní nacházíme. Byla to krásná práce," prozradila herečka Božidara Turzonovová.

Novinka Vianoce s Božidarou je navíc vůbec prvním výhradně slovenským duetem kapely No Name, která má na kontě společné songy s Karlem Gottem, Lucie Bílou či skupinou Chinaski.

"Věděli jsme, že paní Turzonovová je elita národa, profesionálka a legenda. Ale takovou úroveň přípravy, s jakou vkročila do naší spolupráce, považuji za dotek zlaté generace, jakou kdy naše společnost v uměleckých kruzích vygenerovala. S takovými osobnostmi spolupracovat je tak příjemné a intenzivní, že si spontánně řeknete konečně,“ nešetří chválou Igor Timko.

Nutno ale dodat, že Timko se s hereckou legendou moc dobře zná už od mládí. Božidara Turzonovová mu byla v době studií v Banské Bystrici děkankou. Dnes na bystrické Akademii umění působí oba. Dále čtěte: Ondřej Brzobohatý se nevyhnul vánočnímu šílenství a nazpíval vánoční hit.

 Zdroj: Brainzone.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec lyžovat? A za kolik?

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Zavřít reklamu