Tyhle české krásky si nechaly pustit žilou pro dobrou věc!

České 23. února 2018 | 10:50 — Anna Novotná
Exotická kráska Monika Leová, modelka Aneta Vignerová, bývalá Miss Nikol Švantnerová a modelka Veronika Kašáková se sešly na Svatého Valentýna kvůli neobvyklému skutku. Společně darovaly krevní plazmu v Plasma place Anděl.
Dalších 6 fotografií v galerii
Modelky s dobrým srdcem / Plasa Place Anděl

Svým činem přispěly nejen k záchraně lidských životů, ale pomohly i dětem z dětských domovů. Finanční náhrady za odběr se totiž vzdaly ve prospěch Nadačního fondu Veroniky Kašákové.

Premiéru vodběru krevní plazmy měla modelka Veronika Kašáková, která na Svatého Valentýna podepsala s pražským odběrovým centrem Plasa Place Anděl memorandum o spolupráci. Dárci se tak mohou vzdát finanční náhrady ve výši 600 korun za jeden odběr právě ve prospěch jejího nadačního fondu, který podporuje děti zdětských domovů.

„Nejčastěji peníze využíváme na průvodce, kteří individuálně pracují sdětmi zdětských domovů a doprovázejí je pak na cestu do reálného života. Zatím jsem darovala jen krev, takže splazmou to byla má premiéra. Pokud mi to zdravotní stav a časová kapacita dovolí, ráda bych chodila častěji. Je potřeba o tom mluvit a ukázat lidem, že je třeba pomáhat druhým. Považuji to skoro za povinnost,“ uvedla Veronika Kašáková.

V Plasma Place nechyběla ani Aneta Vignerová, která darovala již potřetí a odběr jí údajně dělá velmi dobře a nabíjí. „Dříve jsem měla problémy, vadilo mi napichování žíly a chovala jsem se jako dítě. Ale když mě můj bývalý přítel Michal přesvědčil kdarování plazmy, překonala jsem se. Je to na dobrou věc a připadám si pak nabitá energií. Nejraději bych měla odběrové centrum doma,“ řekla s úsměvem Aneta, která do odběrového centra Plasma place Anděl chodí opakovaně s bývalým přítelem Michalem. A vychází sním velmi dobře.

„Byli jsme spolu tři roky, mám ho ráda a vždycky jsem ho považovala za součást rodiny. Budu ho vždy brát velmi důvěrně. Hodně o sobě víme a něco jsme spolu zažili a není potřeba se ksobě chovat nepěkně. Jinak jsem vsoučasnosti sama. Jsem single lady a je mi tak dobře,“ dodala Aneta. Potřetí darovala krevní plazmu vcentru na Andělu i moderátorka a modelka Monika Leová, a to i se svým snoubencem Martinem.

Její maminka již darovala krevní plazmu snad padesátkrát, a tak se Monika nebojí. „Svatého Valentýna s Martinem příliš neslavíme. Nedáváme si dárky, a tak jsme šli darovat krevní plazmu, abychom obdarovali někoho jiného. Svou lásku jinak slavíme každý měsíc devatenáctého. Jdeme na večeři nebo mi Martin přinese kytku. 19. února nás navíc čeká osmileté výročí,“ uzavřela Monika.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...