Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

České 24. března 2024 | 09:00 — Anna Novotná
Celý svět zasáhla velmi smutná zpráva o rakovině princezny Kate, která ve videu natočeném pro veřejnost prozradila, že nyní podstupuje chemoterapii, protože jí po operaci břicha zjistili, že má onkologické onemocnění. S rakovinou bojuje i její tchán král Karel III. (75). Britská královská rodina tak prožívá opravdu náročné období.
Britská princezna z Walesu Catherine přiznala, že podstupuje chemoterapie / royal.uk / volný zdroj

Britská princezna z Walesu Catherine (42), manželka korunního prince Williama, je v rané fázi léčby rakoviny. Oznámila to ve videovzkazu, který v pátek večer zveřejnil Kensingtonský palác.

„V lednu jsem v Londýně podstoupila velkou operaci břicha. V té době nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rakovinu. Operace byla úspěšná, testy provedené po ní však ukázaly na přítomnost rakoviny. Můj lékařský tým doporučil, abych podstoupila preventivní chemoterapii, s čímž jsem nyní začala,“ uvedla Kate ve videu, v němž poprvé promluvila o svém zdravotním stavu.

„Je mi dobře a každý den jsem silnější,“ prohlásila podle BBC. O konkrétním typu rakoviny detaily nesdělila, ale podpořila všechny, kteří s rakovinou bojují. „V tuto chvíli myslím také na všechny, jejichž životy zasáhla rakovina. Pro každého, kdo čelí této nemoci v jakékoli podobě: prosím neztrácejte víru ani naději. Nejste sami,“ nechala se slyšet Kate.

Rakovinou trpí i král Karel III., což Buckinghamský palác oznámil počátkem února. Stejně jako v jeho případě ani v případě princezny královská rodina nespecifikovala, jakým typem onemocnění trpí. Palác ale podle BBC věří, že se plně zotaví.

Pro Kate je obrovskou oporou její manžel princ William (41). „Mít Williama po svém boku je také velkým zdrojem útěchy a jistoty. Stejně jako láska, podpora a laskavost, kterou tolik z vás projevilo. Moc to pro nás oba znamená,“ řekla Kate ve videu.

Podporuje ji i samotný král Karel III., který je prý se svou milovanou snachou v blízkém kontaktu. „Král je hrdý na její odvahu,“ uvedl Buckinghamský palác. Dojemný vzkaz své sestře poslal i její bratr James Middleton, který na Instagramu zveřejnil snímek s Kate, jenž pochází z jejich dětství.

Usměvavá Kate s batohem na zádech je s bratrem na výletě v přírodě. „Během let jsme společně zdolali hodně hor. Jako rodina společně zdoláme i tuto,“ vzkázal James své starší sestře.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by James Middleton (@jmidy)

 

Zdroj: Instagram, bbc.comidnes.cz.

 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...