Tady velím já. Budoucí královna Kate Middleton je moderní matriarchou

Zahraniční 17. října 2022 | 07:45 — Pavla Krejčí
S novým titulem princezny z Walesu přibyly Kate Middleton nové povinnosti. Ona se jich však zhostila s plnou vervou a nadšením. Ukazuje se jako moderní a silná žena, která bez váhání vede svou rodinu. Až se její manžel princ William stane králem, rozhodně nebude tiše sedět v koutě.
Kate Middleton se nebojí vzít věci pevně do svých rukou / Wikimedia Commons / The Royal Navy

Jestli někdo do královské rodiny přináší moderní proud, je to Kate Middleton. Ačkoliv se stále drží tradic a toho, co království představuje, vkládá do svých činů podstatnou dávku modernity, která je v dnešní době zapotřebí. Byť je Velká Británie skrz na skrz tradiční a zachovává si své principy po staletí, pokrokem doby však tyto kdysi uznávané ideály v konfrontaci s realitou postupně ztrácí na své účinnosti.

Královna Alžběta vládla 70 let a během té doby se svět neskutečně posunul. Ačkoliv i ona následovala pokrok, stále svým způsobem žila duchem minulosti, ve které byla vychována. Kate Middleton nyní, když se stala novou princeznou z Walesu, tyto hranice boří a přináší nový nadhled.

Nést na bedrech osudy lidí v zemi, ve které žijete, není jednoduché. Kate se s tím však skvěle umí poprat a neustále dokazuje, že pomoc jiným je pro ni na prvním místě. Její role po boku prince Williama nabývá na důležitosti. Zatímco se on jakožto princ z Walesu věnuje novým povinnostem, které mu přibyly společně se správou vévodství Cornwall, Kate nesedí tiše v koutě, a upevňuje svoje postavení. Dokonce se dá říci, že řídí jejich rodinu.

„Je to matriarcha. Ne ve smyslu starší ženy, ale vede rodinu a radí Williamovi, když to chce,“ říká Jamie Lowther-Pinkerton, bývalá soukromá sekretářka prince Williama. Nutno dodat, že její svěží a otevřený přístup dodává královské rodině na „lidskosti“, a ta se tak neuzavírá do světa pozlátka, jak je u vyvolených zvykem. Jakousi důležitost žen v rodině započala už Alžběta, když se stala královnou. Její manžel, princ Philip byl nucen žít v pozadí a Alžběta byla tou, která měla moc rukou.

Nově jmenovaná princezna však nyní čelí srovnání s Dianou, která byla poslední nositelkou titulu princezny z Walesu. Kate následuje její příklad a angažuje se v pomoci lidem. Po celém Spojeném království se věnuje projektům v oblasti rozvoje dětí, duševního zdraví a rodinné pohody. Pokud jde o Dianin odkaz, zdroje z paláce říkají, že princezna Kate „oceňuje historii spojenou s touto rolí, ale pochopitelně se bude chtít dívat do budoucnosti, když si vytváří svou vlastní cestu. Lowther-Pinkerton dodává: „Udělá to s pokorou a uznáním minulosti, ale svým vlastním způsobem.“

Jako milující matka se svou rodinu snaží řídit vlastním způsobem, a do určité míry se vzpírá tradicím. Výchova královských dětí nebývá snadná a mnohdy je jejich postavení předurčuje k osamocenému životu mimo milující kruh rodiny. Nicméně Kate chce mít své děti neustále u sebe, proto se tradicím vzpírá tím, že ponechává prince George doma, než aby ho umístila do internátní školy.

Přestože se rodina koncem léta přestěhovala z Londýna do klidnější oblasti, je téměř jisté, že se časem přesune na samotný hrad Windsor. Navzdory předurčené budoucnosti jsou stále normální rodinkou, a když na chvíli zapomenou na své povinnosti a postavení, užívají si stejně obyčejné věci jako kterákoliv jiná rodina. Nakonec, jak říká jeden rodinný blízký přítel, je to „moderní královská rodina, která dělá normální věci“.

Psali jsme také: Hvězda seriálu Bridgertonovi, Nicola Coughlan, ohromila fanoušky. Předvedla příjemnou proměnu těla

Autorský článek, další zdroje: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...