Pierce Brosnan mluví o novém Bondovi. Nezáleží na tom, kdo bude další, říká

Zahraniční 29. září 2022 | 12:19 — Pavla Krejčí
Britský agent 007 je nesmrtelný. Nebo alespoň jeho role. Herci sice stárnou, postava Bonda však ne, a svého představitele si najde v každém desetiletí. Po posledním vystoupení Daniela Craiga je post volný a nyní se napjatě očekává, kdo sexy agenta ztvární.
Postava Jamese Bonda je ikonická / Depositphotos

Sean Connery, Timothy Dalton, Pierce Brosnan nebo Daniel Craig. Tato jména spojuje jediné – každý z nich ztvárnil legendárního agenta 007, Jamese Bonda. Po závěrečném dílu Craiga je nyní místo Bonda volné. Je tak otázkou času, než bude oznámen jeho nástupce. Producenti filmů nedávno řekli, že hledají herce, který by se do role zavázal nejméně na 10 12 let.

Mezi ikonické představitele bezesporu patří Pierce Brosnan, který se v novém rozhovoru pro GQ ohlédl za svou ikonickou rolí, která trvala sedm let. Celkově natočil čtyři filmy — Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej. Přiznal, že nezáleží na tom, kdo dostane vytouženou roli. „Kdo by se měl role ujmout? Je mi to jedno," řekl. „Bude zajímavé vidět, koho pro roli získají, kdo ten muž bude. Ať je to kdokoli, přeji mu hodně štěstí."

Brosnan také chválil svého nástupce Daniela Craiga za jeho ztvárnění agenta 007, zejména našel zalíbení v díle Skyfall: „Viděl jsem poslední díl a také jsem viděl Skyfall ," řekl. „Miluji Skyfall. Tím posledním si nejsem moc jistý." Craigovým posledním bondovským filmem byl loňský Není čas zemřít. Herec dodal: „Daniel do toho vždy dává své srdce. Je velmi odvážný a silný."

 

V rozhovoru pro Variety producenti Bonda Barbara Broccoli a Michael G. Wilson řekli, že stále pracují na výběru herce.

„Věc se má tak, že to bude pár let trvat," vysvětlila Broccoli. „A když obsadíme Bonda, je to závazek na 10 12 let. Takže si každý pravděpodobně prvně pomyslí: Opravdu tu roli chci? Ne každý se jí chce zhostit. Bylo už dost těžké přimět Daniela Craiga, aby ji přijmul.“ Wilson ji doplnil: „A v té době mu bylo teprve něco přes 30!"

Zaznívala přání, aby ikonickou roli převzal Idris Elba. Jeho jméno se ve spojitosti s Bondem objevilo už v roce 2014. Tehdy Amy Pascal, výkonná ředitelka Sony Pictures, sdělila své přání, aby byl Idris dalším Bondem. Až o pět let později Elba popsal své pocity ohledné této role. 

„James Bond je nesmírně vyhledávaná, ikonická, milovaná postava, která bere diváky na tuto dobrodružnou," řekl. „Samozřejmě, kdyby mi někdo řekl: Chceš hrát Jamese Bonda? Řekl bych: ‚Jo!' Je to pro mě fascinující role. Ale neodpověděl bych jednoznačně. Neřekl bych, jo, chci být černý James Bond. Protože mluvíme o špiónovi. Pokud chcete něco změnit, čím méně zřejmé to bude, tím lépe.“ Dále čtěte: Tom Cruise natáčí Mission: Impossible 8. Herec si akční scény dost užívá, většinu z nich natáčí sám.

Autorský článek, další zdroj: people.com

Témata: James Bond, film, herec
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...