Herečka Ana de Armas šla k hrobu Marilyn Monroe, aby získala svolení k natáčení filmu Blonde

Seriály & Filmy 23. září 2022 | 15:29 — Pavla Krejčí
Než vůbec padla první klapka filmu Blonde, herečka Ana de Armas společně se štábem přišla přímo za zdrojem. Navštívili hrob Marilyn Monroe v Los Angeles a požádali ji o svolení natočit její životní příběh.
Ana de Armas se štábem navštívila hrob Marilyn Monroe / Depositphotos

Ana de Armas prozradila, že ona a štáb navštívili hrob Marilyn Monroe, aby získali jakési svolení k natáčení filmu Blonde. Každý z nich dostal papír, aby jí napsal dopis a zanechal ho na místě jejího odpočinku. „Všichni jsme jí napsali dopis. Pak jsme šli na hřbitov a dali to na její hrob. Svým způsobem jsme žádali o povolení natáčet,“ řekla 34letá herečka v nenovějším rozhovoru pro AnOther.

Provokativní film je adaptací stejnojmenného románu Joyce Carol Oatesové z roku 2000, který získal vysoké hodnocení, vyvolal kontroverzi pro své beletrizované zobrazení Monroe. De Armas obhajovala konečný výsledek filmu a řekla, že režisér Andrew Dominik měl příběh od začátku pečlivě promyšlený.

„Všichni cítili obrovskou zodpovědnost a byli jsme si dobře vědomi stránky příběhu, který jsme chtěli vyprávět – příběh Normy Jeane, osoby, která stojí za touto postavou, Marilyn Monroe. Kdo vlastně byla?"

Tímto zdánlivě nevinným krokem však údajně vrátili herečku do světa živých. De Armas již dříve řekla, že každý ze štábu pociťoval během natáčení, které začalo v den její smrti 4. srpna, Monroeninu přítomnost. Atmosféra se stala až nadpřirozenou. Kubánsko-španělská herečka věřila, že Monroein duch házel věcmi a zlobil se, když se mu něco nelíbilo.

„Opravdu věřím, že nám byla velmi blízká. Byla s námi,“ poznamenala. Režisér filmu Andrew Dominik souhlasil s herečkou a dodal, že také cítil, že se překročila hranice mezi nebem a zemí.

Ačkoliv všichni známe slavnou divu jako Marilyn Monroe, ve skutečnosti se narodila jako Norma Jeane Mortenson. Její život vypadal ideálně, každý muž by jí k nohám snesl modré z nebe, přesto se kráska necítila šťastná. Její smrt v roce 1962 přišla až moc brzy. Místo odpočinku nalezla na hřbitově Pierce Brothers Westwood Village Memorial Park Cemetery v Los Angeles.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený A N A D E A R M A S (@ana_d_armas)

 

Příběh sleduje Marilynin bouřlivý vzestup ke slávě až do jejího tragického konce. Některé z filmových scén byly natočeny ve stejném bytě, kde Monroe žila se svou duševně nemocnou matkou, a také ve stejném pokoji, kde zemřela.

„Snažili jsme se ukázat boj, který musela svést, nejen proto, aby byla úspěšná, ale aby přežila," řekla de Armas. „To, čím si prošla, bylo temné. Tak temné. Teď, když to chápu, miluji ji ještě víc. Takže podstatou filmu není bourat mýtus, jde o to zlidštit tuto ikonu a učinit ji skutečnou, skutečnou ženou, která prochází všemi různými druhy zneužívání a nepříjemnými situacemi. A jako žena snadno pochopím, jak se mohla ocitnout v takové situaci."

Ve filmu se také objeví Adrien Brody a Julianne Nicholson. Premiéra proběhla na filmovém festivalu v Benátkách na začátku září. Na Netflix přichází 23. září. Psali jsme také: Tom Cruise natáčí Mission: Impossible 8. Herec si akční scény dost užívá, většinu z nich natáčí sám

Autorský článek, další zdroje: people.com, pagesix.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...