Herečka Jane Fonda překvapila svým oznámením o rakovině. Jsem si vědomá, že jsem blíž smrti, přiznala fanouškům

Zahraniční 08. září 2022 | 10:32 — Pavla Krejčí
Oscarová herečka Jane Fonda překvapila svým oznámením. V 84 letech jí byla diagnostikována rakovina. Navzdory nečekané diagnóze se nevzdává optimismu a přistupuje ke své nemoci s nadhledem.
Jane Fonda úspěšně bojuje s rakovinou / Depositphotos

Jane Fonda, herečka ověnčená Oscary, svým fanouškům na Instagramu sdělila nečekanou zprávu. Přiznala, že onemocněla Non-Hodgkinovým lymfomem, a poznamenala, že začala s chemoterapií. Přestože je pochopitelné, že by ji v takové chvíli opustil optimismus, herečka sršela úsměvy a nevzdávala se naděje.

Takže, moji drazí přátelé, mám něco osobního, o co se chci podělit. Byl mi diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom, a začala jsem s chemoterapií," začala Fonda v příspěvku. „Jedná se o velmi dobře léčitelnou rakovinu. 80 % lidí ji přežije, takže se cítím velmi šťastně."

Také přiznala, že ve svém věku není překvapená tím, že je „blíž smrti“: „Opravdu mě to netrápí,“ řekla. Vysvětlila, že podstupuje chemoterapii šest měsíců a „léčbu zvládá docela dobře", poté dodala, že nenechá nic z toho zasahovat do svého klimatického aktivismu.

„Rakovina je učitel a já věnuji pozornost lekcím, které mi přináší. Jedna věc mi již ukázala důležitost komunity. Rozvíjení a prohlubování vlastní komunity, abychom nebyli sami. A rakovina mě spolu s mým věkem – téměř 85 – rozhodně učí, jak je důležité přizpůsobit se nové realitě,“ dodala„Nedovolím, aby mi rakovina bránila ve všem, co můžu dělat.“ 

Dále uznala, že je „privilegovaná“ tím, že si může dovolit kvalitní zdravotní péči, oproti jiným, kteří si naopak léčbu nemohou dovolit.

V dubnu rovněž promluvila o tom, že se cítí být blíž smrti. Během rozhovoru pro CBS Sunday Morning řekla. „Jsem si supervědomá, že jsem blíž smrti. A vlastně mě to tolik netrápí."

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jane Fonda (@janefonda)

 

Fonda zavtipkovala, že po mnoha operačních zásazích cítí, že její tělo vlastně už není její. „Co mě trápí, je, že moje tělo v podstatě není moje! Moje kolena nejsou moje, moje kyčle nejsou moje, moje rameno není moje."

„Faktem je, že pokud jste naživu a relativně zdraví ve starším věku – je mi skoro 85 –, je to skvělé. Jsem stále naživu a pracuji, wow, a koho zajímá, že nemám své staré klouby? A že už nemůžu lyžovat, jezdit na kole nebo běhat? V 60 můžete být opravdu staří a v 85 můžete být opravdu mladí. Na zdraví!" dodala Fonda.

Psali jsme také: Sharon Stone vzpomíná na těžké časy. Prodělala mrtvici a její milenec se s ní rozešel, protože odmítla botox

Autorský článek, další zdroj: people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...