Spisovatelka Harryho Pottera J.K. Rowlingová v ohrožení? Po vyjádření podpory pobodanému autorovi jí přišla výhružka

Zahraniční 18. srpna 2022 | 07:53 — Pavla Krejčí
Autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová by se mohla ocitnout v potencionálním nebezpečí. Poté, co sdílela svou podporu autorovi Salmanu Rushdiemu, který byl pobodán na jevišti, na literární akci v New Yorku, se jí dostalo online hrozby. Stálo v ní, že je další na řadě.
J. K. Rowling čelí výhrůžkám / Depositphotos

Minulý týden otřásla New Yorkem děsivá událost. Na literární akci byl pobodán spisovatel sir Salman Rushdie. Světově proslulá spisovatelka J. K. Rowlingová sdělila, že se po vyslechnutí zprávy cítila „velmi špatně“ a doufala, že Rushdie bude v pořádku. Svou podporu vyjádřila na Twitteru.

Záhy po sdílení své reakce obdržela „online hrozbu“ prostřednictvím výhrůžného tweetu. Autorka Harryho Pottera sdílela snímky obrazovky, kde byla k vidění zpráva. Stálo v ní: „Neboj se, jsi další“.

Ke snímkům dodala: „Všem zasílaným podpůrným zprávám: děkujeme, že se policie zapojila (už byla zapojena do jiných hrozeb).“

Mluvčí skotské policie reagovala: „Obdrželi jsme hlášení o online hrozbě a policisté provádějí šetření."

Totožný twitterový účet také zveřejnil zprávy chválící ​​muže, který napadl sira Salmana Rushdieho na pódiu. Uživatel má být pákistánského původu a v neděli měl být smazán.

Salman Rushdie, britský autor narozený v Indii, svým psaním v 80. letech pobouřil Írán. Tehdy to vedlo dokonce až k výhrůžkám smrtí. Když došlo k incidentu v New Yorku, měl vystoupit se svou přednáškou v Chautauqua Institution. Útočník mu uštědřil brutální bodná zranění. Podle New York Times je spisovatel na ventilátoru, může přijít o oko a utrpěl nervové poškození paže a jater.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený J K Rowling

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Není otázkou zda, ale kdy. Evropu čeká katastrofa...

Zavřít reklamu