Herec Sean Bean si myslí, že koordinátoři intimity kazí spontánnost sexuálních scén

Seriály & Filmy 14. srpna 2022 | 13:29 — Pavla Krejčí
S příchodem prequelové série Rod draka, která sahá dalece do minulosti před děním seriálu Hry o trůny, otevřel herec Sean Bean jedno důležité téma. Při natáčení intimních scén jsou přítomni koordinátoři intimity, podle herce však jejich zásahy nejsou na místě. Prý tím narušují spontánnost těchto scén.
Sean Bean preferuje přirozené natočené sexuální scény / Depositphotos

Ačkoliv se ve své roli dlouho neohřál, hvězdný herec Sean Bean neodmyslitelně patří k sérii Hry o trůny. Při příležitosti brzkého uvedení prequelové série Rod draka promluvil o intimitě během natáčení. Ta je přímo inspirována románem George RR Martina z roku 2018 s názvem Oheň a krev.

Přestože jsou v poslední době koordinátoři intimity stále populárnější a ve filmovém průmyslu se jedná o poměrně klasickou profesi, někteří herci jsou stále odpůrci jejich zásahů. Mezi ně patří i Sean Bean, který věří, že mohou být pro herce spíše překážkou.

Třiašedesátiletý Bean řekl listu The Sunday Times, že přítomnost koordinátora intimity na natáčení by ho spíše brzdila, protože tím přitahuje pozornost k věcem, nad kterými by normálně nepřemýšlel. Nepřijde mu přirozené nechat si říkat, kam má dát ruce nebo jak se chovat. „Myslím, že přirozený způsob, jakým se milenci chovají, by byl zničen, kdyby z toho někdo dělal technické cvičení."

Během rozhovoru porovnal dnešní milostné scény s těmi, které natočil s Joely Richardson ve snímku Milenec Lady Chatterlyové v roce 1993. „Lady Chatterlyová byla spontánní," řekl. „Byla to radost. Měli jsme mezi sebou dobrou chemii a věděli jsme, že to, co děláme, je neobvyklé. Protože ona byla vdaná a já byl ženatý. Ale jednali jsme podle příběhu. Snažili jsme se vylíčit pravdu toho, co Lawrence napsal."

Bean také promluvil o televizních společnostech, které cenzurovali jeho práci. Jako příklad zmínil scénu v televizním seriálu Snowpiercer, kdy se on a jeho spolujezdkyně Lena Hall intimně sblížili. Deníku řekl: „Myslím, že ve skutečnosti to trochu vystřihli."

„Často je ta nejlepší práce, kterou děláte, kde se snažíte posouvat hranice, a její samotná podstata je experimentální, cenzurována, když televizní společnosti nebo inzerenti říkají, že je to moc," pokračoval. „Je to pěkná scéna, docela surrealistická, snová a abstraktní."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sean Bean (@sean_bean_official)

Sean Bean téma řízení intimity na place otevřel chvíli poté, co jeden z herců seriálu Rod draka promluvil o sexuálních scénách. Přiznal, že se tam může objevit hodně takových scén. Tyto intimní scény se však liší od způsobu, kterým byly zobrazeny v seriálu Hry o trůny. Výkonná producentka Sara Hess vysvětlila, že cílem nebylo zobrazit sexuální násilí. „Ráda bych objasnila, že v pořadu nezobrazujeme sexuální násilí," řekla. 

Hess dodala, že existují některé sexuální případy, ve kterých ženská účastnice nemá moc síly a dění nemá ve svých rukou. „Nevyhýbáme se skutečnosti, že naše hlavní představitelky jsou v první polovině pořadu nuceny a manipulovány, aby konaly vůli dospělých mužů," pokračovala. „Nedělají to nutně ti, které bychom definovali jako násilníky, ale často obecně dobře mínění muži, kteří nejsou schopni vidět, že to, co dělají, je traumatizující a utlačující, protože systém, ve kterém všichni žijí, to normalizuje. Je to méně zřejmé než znásilnění, ale stejně zákeřné, i když jiným způsobem." Psali jsme také: Na očekáváný životopisný snímek o Marilyn Monroe se snáší kritika. Její představitelka Ana de Armas má prý špatný přízvuk

Autorský článek, další zdroje: people.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...