Herec James Franco si zahraje Fidela Castra. Po kritice mu dcera kubánského lídra vyjádřila podporu

Seriály & Filmy 13. srpna 2022 | 08:39 — Pavla Krejčí
Herec James Franco, proslavený svou rolí ve Spidermanovi, se postupně vrací na vrchol. Získal hlavní roli ve filmu Alina z Kuby, kde si zahraje kubánského vůdce Fidela Castra. Po vlně kritiky za jeho obsazení, se za něj postavila Fidelova dcera Alina.
James Franco si zahraje Fidela Castra / Depositphotos

James Franco slaví úspěchy. Nabídky na filmové role se jen hrnou a zdá se, že po sexuálním skandálu brzy nebude ani stopy. Nyní by měl začít natáčet film Alina z Kuby, v němž ztvární ikonického vůdce kubánské revoluce – Fidela Castra.

Po oznámení obsazení Franca do této role však přišla vlna kritiky. Podle některých se prý Franco nehodí, protože není latinského původu. Dcera Fidela Castra, Alina Fernández, se proti tomu ohradila a Franca se zastala. Také vyjádřila hrdost, že je „projekt téměř výhradně latinskoamerický před i za kamerou“.

Její prohlášení přicházejí poté, co herec John Leguizamo na sociálních sítích vyjádřil své námitky proti obsazení Franca do role Castra: „Nemám problém s Francem, ale on není latinského původu!"

Fernández ihned reagovala a Franca, který je portugalského původu, pochválila. „James Franco má zjevnou fyzickou podobnost s Fidelem Castrem, vedle jeho schopností a charismatu."

Podle webu Deadline si Alinu zahraje Ana Villafañe a Mia Maestro ztvární její matku. Film režíruje Miguel Bardem a scénář napsal na Oscara nominovaný spisovatel Jose Rivera a držitel Pulitzerovy ceny Nilo Cruz. Děj by měl sledovat skutečný příběh kubánské exilové advokátky Aliny Fernández, jejíž narození bylo výsledkem vztahu mezi Castrem a jeho milenkou Revueltou.

„Výběr obsazení považuji za úžasný,“ řekla Fernández pro Deadline.

„Ana Villafañe je mimořádně talentovaná, a to nejen jako herečka, protože je také skvělá zpěvačka, velmi komplexní interpretka. Jsem si jistá, že Mía Maestro, herečka, kterou obdivuji, pochopí a interpretuje Naty, mou matku, jedinečným způsobem a nemůžu se dočkat, až ji uvidím budovat svou postavu,“ dodala.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený James Franco (@officialjamesfrancoo)

 

Ve filmu Alinina matka obětovala osobní věci a finance svého manžela lékaře, aby pomohla financovat začátek komunistické revoluce. Fernández se dozvěděla, že je dcerou Fidela Castra, až dosáhla věku 10 let. Vzápětí se stala jedním z Castrových nejotevřenějších kritiků. Kvůli tomu byla více než jednou zatčena a za pokus o odchod ze země byla klasifikována jako disident. V roce 1993 utekla do Španělska, nakonec však našla domov v Miami.

Ve vedlejších rolích se objeví Alanna de la Rosa, Maria Cecilia Botero, Harding Junior a herci kubánského původu Sian Chiong a Rafael Ernesto Hernandez.

„Zbytek obsazení bude úžasným překvapením pro všechny diváky," pokračovala Fernández, která bude biografickým a historickým konzultantem filmu „Tvůrci filmu hodně pracovali a nemohu jim být vděčnější za jejich celkový, komplexní výběr."

„Pro mě je na tomto filmu nejdůležitější, že rozhovor o Kubě je stále živý," prohlásila Fernández. 

Alina z Kuby se natáčí výhradně v Cartageně a Bogotě a jejich okolí. Výroba filmu začne 15. srpna. Psali jsme také: Lady Gaga se objeví v pokračování Jokera po boku Joaquina Phoenixe. Zahraje si Harley Quinn

Autorský článek, další zdroje: deadline.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...