Smutný osud princezny Diany znázorní nový dokument s názvem Princezna. Vidět ho můžete již v polovině srpna

Seriály & Filmy 30. července 2022 | 08:13 — Pavla Krejčí
Na HBO MAX za dva týdny vtrhne dokument režiséra Eda Perkinse o princezně Dianě. Využívá reálné archivní audio a videozáběry, které ukazují její vzestup ke slávě vedoucí k předčasné smrti. Dokument by měl být přístupný od 13. srpna.
Princezna Diana byla celosvětovou senzací / Depositphotos

HBO ve středu zveřejnilo první upoutávku na dokument s názvem Princezna, který zkoumá složitý vztah princezny Diany s médii. Můžeme ji vidět od prvních dnů jejího románku s princem Charlesem přes první zprávy o jejich rozchodu a nakonec jak pronásledování paparazzi přispělo k princeznině tragické smrti ve věku 36 let. Film kombinuje zpravodajské záběry, rozhovory, komentátory a hlasové nahrávky. Cíleně obviňuje veřejnost i tisk, který živil všeobecný zájem, a také působí jako varovný příběh.

31. srpna uplyne 25 let od její smrti, která byla nečekaná a šokující. Zapsala se do srdcí lidí po celém světě a zanechala po sobě nezapomenutelný odkaz. Nový dokument tak vychází na počest výročí její smrti a poskytne pohled na její život viděný očima veřejnosti pomocí archivních audio a video záznamů.

Intenzivně emotivní Princezna je niterným ponořením se do Dianina života v neustálé a často dotěrné záři reflektorů médií,“ uvádí HBO. „Film se odvíjí jakoby v přítomnosti a umožňuje divákům zažít ohromnou adoraci, ale také intenzivní zkoumání každého Dianina pohybu a neustálé posuzování její postavy. Prostřednictvím archivních materiálů je film také odrazem společnosti, která má své vlastní zájmy, obavy, aspirace a touhy."

Upoutávka začíná zásnubním rozhovorem princezny Diany a prince Charlese, když byli dotázáni na jejich první dojmy. „Pamatuji si, jak jsem si myslel, jaká to byla velmi veselá, zábavná a atraktivní šestnáctiletá dívka," řekl princ Charles. „Nevím, co si o mně myslela..."

„Docela úžasné," odpověděla Diana stručně na otázku.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HBO (@hbo)

 

Klipy zachycují intenzivní veřejný zájem o Dianu – pronásledování fotografy i neustálé obklopování neukázněnými davy. Strhující záběry dále Dianu ukazují, jak pokládá ruku přes objektiv fotoaparátu, k vidění je požár na hradě Windsor v roce 1992 nebo princové William a Harry na pohřbu matky. Trailer končí rozhovorem prince Charlese s mladým princem Williamem, zatímco princezna Diana zachmuřeně přihlíží. William se dívá do videokamery a Charles mu říká: „Lidé tam, podívej se na ně...V pasti."

Manželství Diany a prince Charlese bylo od počátku odsouzeno k zániku. Jejich vztah byl námětem každodenních titulků po více jak dvě desetiletí. Zdánlivě pohádkové veřejné námluvy, svatba i jejich společné soužití ve skutečnosti vypadaly jinak. Charles také nemohl překousnout Dianinu obrovskou popularitu, což jejich manželství zrovna neprospívalo. Jak v dokumentu říká jeden reportér, princ Charles si uvědomil, že v očích veřejnosti „zaujímá druhé místo“.

Dokument Princezna měl světovou premiéru na filmovém festivalu Sundance 2022. Pro veřejnost bude přístupný od 13. srpna na HBO a HBO MAX. Psali jsme také: Whoopi Goldberg se vrátí do své ikonické role. Připravuje se film Sestra v akci 3

Autorský článek, další zdroje: people.comtheguardian.com, Instagram 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si...

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Zavřít reklamu