Zemřela Ivana Trumpová, československá rodačka a bývalá manželka Donalda Trumpa. Bylo jí 73 let

České 15. července 2022 | 23:52 — Pavla Krejčí
Bývalý prezident Trump ve čtvrtek oznámil úmrtí své ex-manželky Ivany. Bylo jí 73 let. Podnikatelka a módní návrhářka pocházela ze Zlína a již od mládí aspirovala k lyžařské kariéře. Po emigraci nejprve zamířila do Kanady a poté do New Yorku, kde se seznámila s Trumpem.
Zemřela Ivana Trumpová / Depositphotos

Ivana Trumpová zemřela ve čtvrtek ve věku 73 let. Jeden ze zaměstnanců ji našel ležet pod schody. Záchranáři do jejího bytu na Manhattanu ihned přispěchali, záhy však byla prohlášena za mrtvou. Její úmrtí je nyní ve fázi vyšetřování, policie ale vyvrátila cizí zavinění. Důvodem byl patrně pád ze schodů nebo srdeční příhoda. Přesnou příčinu smrti však prokáže až následná pitva. 

Její úmrtí oznámil bývalý manžel Donald Trump na své platformě Truth Social. „S hlubokým zármutkem bych rád informoval všechny, kteří ji milovali, a bylo jich mnoho, že Ivana Trumpová zemřela ve svém domě v New Yorku.“ Dále dodal, že to byla „úchvatná, krásná a báječná žena, která vedla skvělý a inspirativní život.“  

Ivana Trumpová v Americe působila jako podnikatelka, módní návrhářka a nejvíce se dostala do podvědomí jako první manželka Donalda Trumpa. V manželství, které trvalo v letech 1977 – 1992, mu porodila tři děti – Donalda mladšího, Ivanku a Erica. Jejich rozvod byl vysoce medializovaný a po něm se ještě dvakrát vdala.

„Její pýchou a radostí byly její tři děti," stálo v příspěvku prezidenta Trumpa oznamující její smrt. „Byla na ně tak hrdá, tak jako my na ni. Odpočívej v pokoji, Ivano!"

„Naše matka byla neuvěřitelná žena – silná v podnikání, prvotřídní sportovkyně, zářivá kráska a starostlivá matka a přítelkyně,“ uvedla rodina Trumpových v prohlášení.

Dcera Ivanka je matčiným odchodem zdrcena. Na Twitteru vyjádřila svůj smutek. „Máma byla skvělá, okouzlující, vášnivá a hrozně vtipná. Žila svůj život naplno – nikdy si nenechala ujít příležitost zasmát se či si zatancovat.“

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ❤️Ivana Trump❤️ (@ivanatrumpfan)

Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Od mládí závodně lyžovala a následně vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Tehdejší Československo se jí však patrně zdálo malé, proto emigrovala do Kanady. Zde se poprvé provdala za Rakušana. Poté se přemístila do New Yorku, kde se v roce 1977 provdala za Donalda Trumpa. Jejich následný rozvod byl však velmi bouřlivý a Ivana vysoudila 25 milionů dolarů, nemovitosti a roční apanáž šest milionů. V roce 1995 se vdala za Itala Riccarda Mazzucchelliho. Jejím posledním mužem byl v letech 2008 až 2009 o 23 let mladší italský model Rossano Rubicondi.

„Utekla před komunismem a přijala tuto zemi. Své děti učila odvaze a houževnatosti, soucitu a odhodlání. Bude velmi chybět své matce, svým třem dětem a deseti vnoučatům,“ řekla také rodina.

Její matka Marie Zelníčková v září oslaví 96. narozeniny. Naposledy se s ní viděla v roce 2019 během rodinné oslavy jejích 93. narozenin.

Psali jsme také: Zemřel James Caan, hvězda filmu Kmotr. Bylo mu 82 let

Autorský článek, další zdroj: people.com, Instagram, Twitter

Témata: Ivana Trump, smrt
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...