Zemřel James Caan, hvězda filmu Kmotr. Bylo mu 82 let

Seriály & Filmy 10. července 2022 | 15:33 — Pavla Krejčí
Film Kmotr tento rok zažívá jedno výročí za druhým. Oslavil 50 let od svého vzniku. Nyní zemřel jeden z jeho nevýznamnějších představitelů, James Caan. Bylo mu úctyhodných 82 let.
James Caan patřil mezi významné herce / Depositphotos

Legendární herec James Caan odešel 6. července do filmového nebe. V podvědomí diváku navždy zůstane zapsán svou ikonickou rolí ve filmu Kmotr. Jeho filmová a televizní kariéra sahá více než 60 let do minulosti. Mezi další z jeho nejpozoruhodnějších filmů byly snímky Misery nechce zemřít (1990) nebo Vánoční skřítek (2003).

„S velkým zármutkem vás informujeme o úmrtí Jimmyho večer 6. července,“ zněl tweet na oficiálním Twitteru Jamese Caana.

„Rodina oceňuje příliv lásky a upřímnou soustrast a žádá, abyste v této těžké době nadále respektovali její soukromí," dodal tweet.

Herec nedávno promluvil o trvalém odkazu Kmotra, když tento kriminální epos slavil 50. výročí. Caan hrál Santina „Sonnyho“ Corleoneho, nejstaršího syna mafiánského dona Vita Corleoneho. Sonny se stane hlavou zločinecké rodiny poté, co je Vito zastřelen. Jeho temperament a činy nakonec vedou k násilné, přesto nezapomenutelné smrti.

„Ve stejné místnosti, kterou jsem měl s Bobbym [Duvallem], byla předtím scéna, která měla asi 10 stránek - a Francis [Ford Coppola] ji celou vystřihl!" dodal. Tehdy prý odešel z promítání. 

Svůj hněv na Coppolu ale obohatil úsměvem: „Jinak to byla velká čest," řekl Caan.

Mezi jeho další významné role patří filmy jako Brianova píseň (1971), Propustka do půlnoci (1973), Gambler (1974), Rollerball (1975), Dick Tracy (1990), Grázlové (1996) a Likvidátor (1996). Jméno si vybudoval i v seriálové branži – nejvýznamnější role byla postava Eda Delina v dramatickém seriálu Las Vegas, který běžel pět sezón na NBC od roku 2003 do roku 2008.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený JAMES CAAN (@jamescaan_insta)

Jeho herecký um získal nespočet ocenění. Obdržel čtyři nominace na Zlatý glóbus a také nominace na ceny Akademie a ceny Emmy. V roce 1978 získal svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

I přes pokročilý věk se nevzdával herectví. Jeho poslední filmem je Fast Charlie, který bude uveden v roce 2023. Jedná se o akční krimi thriller, který by měl být nyní v postprodukci. Caan se v něm objeví po boku Moreny Baccarin a Pierce Brosnana.

Caan byl čtyřikrát ženatý. Nejprve si vzal Dee Jay Mattis, s níž žil v letech 1961 až 1966, poté se oženil se Sheilou Ryan v roce 1976. Po rozchodu se v roce 1990 oženil s Ingrid Hájkovou. Ti dva se rozvedli v roce 1995 a později téhož roku se oženil s Lindou Stokesovou. V roce 2005 měl požádat o rozvod, později se však prý usmířili. Otázku rozvodu znovu otevřeli v roce 2016.

Po Caanovi zůstali synové Scott, James, Jacob a Alexander a také dcera Tara.

Psali jsme také: Oživení Batmana v podání Christiana Balea? Herec se do filmu vrátí pod jednou podmínkou

Autorský článek, další zdroj: people.comhollywoodreporter.com, Twitter, Instagram

Témata: James Caan, herec, smrt, Kmotr
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...