Čtyři roky po obvinění ze sexuálního obtěžování se James Franco vrací na scénu

Zahraniční 14. července 2022 | 17:30 — Pavla Krejčí
Uznávaný herec James Franco konečně oživuje svou kariéru po tom, co ho před čtyřmi lety dostihl sexuální skandál. Objeví se v dobovém dramatu po boku hereckých kolegů Toma Hollandera a Daisy Jacobové.
James Franco má pestrou minulost / Depositphotos

James Franco je ve filmové branži uznávaný, v soukromém životě ho však provází nejedna kontroverze či skandál. Před čtyřmi roky čelil obvinění ze sexuálního zneužití a od té doby byla jeho kariéra spíše na ústupu. Nyní jeho vyhaslá hollywoodská hvězda znovu vysvitla.

Podle webu The Hollywood Reporter byl Franco obsazen do role rybáře v dobovém dramatu Me, you pod taktovkou režiséra Billa Augusta, který natočil filmy jako Dům duchů z roku 1993 a Les z roku 1998. Franco se ve filmu objeví po boku herců Toma Hollandera a Daisy Jacobové.

„Jsem nadšený, že se mohu účastnit tohoto fenomenálního projektu a pracovat s legendárním Billem Augustem. Jsem velkým fanouškem jeho práce a Me, You má opravdu skvělý scénář," uvedl Franco v prohlášení. Mimo jiné by si měl Franco zahrát také v připravovaném akčním snímku Mace.

Herec, který je známý svou rolí ve filmu Spiderman, byl pěti ženami obviněn ze sexuálně nevhodného chování. Čtyři z nich byly dokonce jeho studentkami herectví. Informoval o tom článek zveřejněný v Los Angeles Times v lednu 2018. Následně jedna z obětí Sarah Tither-Kaplan řekla v Good Morning America, že Franco „zneužil svou moc tím, že vykořisťoval ženy, které nepatří mezi celebrity, a se kterými pracoval pod záminkou toho, že jim dává příležitosti." 

Právní zástupce Franca popřel všechna obvinění a uvedl hercova slova, která zazněla v The Late Show with Stephen Colbert. Franco řekl, že informace, které zaslechl nebo si je přečetl na Twitteru, nebyly přesné. Zmínil však, že podporuje lidi v tom, aby měli možnost vyjádřit se a nikoho nechce obviňovat nebo hanit za to, co řekl.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený James Franco (@officialjamesfrancoo)

Minulý rok Franco docílil dohody se Sarah Tither-Kaplanovou a Toni Gaalemovou, které na něj v roce 2019 podaly žalobu. Podle záznamů Nejvyššího soudu v Los Angeles souhlasil se zaplacením vyrovnání ve výši 2 235 000 dolarů.

Franco prolomil své mlčení v prosinci minulého roku, když byl hostem v podcastu SiriusXM. Svěřil se, že roky bojoval se závislostí na sexu, ale v posledních letech na sobě hodně pracoval. Také přiznal, že podváděl všechny svoje přítelkyně a nikdy nebyl schopen být věrný. Podle vlastních slov se stal „zcela slepý vůči dynamice moci nebo něčemu podobnému, ale také zcela slepý vůči pocitům lidí“.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený James Franco (@officialjamesfrancoo)

„Nechtěl jsem lidem ublížit. Ve skutečnosti jsem nebyl chlap na jednu noc. Lidi, se kterými jsem se dal dohromady nebo s nimi chodil, byli v mém životě dlouho. Ale prostě jsem nikomu nebyl schopen být věrný. Mé chování dospělo do bodu, kdy se zdálo, že všem ubližuji,“ řekl tehdy.

Na jeho vyjádření reagovali právníci, kteří zastupovali jednu z obětí. V prohlášení uvedli, že je Franco necitlivý a zjevně se nestará o bolest a utrpení, které svým obětem způsobil.

Psali jsme také: Jennifer Lopez přiznala, že po panickém záchvatu změnila svůj život

Autorský článek, další zdroj: people.com, hollywoodreporter.com, Instagram 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...