Jennifer Lopez přiznala, že po panickém záchvatu změnila svůj život

Zahraniční 12. července 2022 | 15:21 — Pavla Krejčí
Kandidátka na cenu Grammy Jennifer Lopez pravdivě promluvila o složité cestě k vlastnímu zdraví a psychické pohodě. Být úspěšná v showbyznysu nebylo vůbec jednoduché a taky si to na ní vyžádalo oběti. Ve dvaceti letech ji postihly těžké záchvaty paniky.
Jennifer Lopez přiznala, že prožila panický záchvat / Depositphotos

Jennifer Lopez během své kariéry dokázala, že oplývá nejedním talentem. Patří mezi nejúspěšnější zpěvačky i herečky, kterým se hrne jedna nabídka za druhou. V určitém období života ji však postihly těžké záchvaty paniky. Nyní dvaapadesátiletá Lopez vzpomínala na to, že „se cítila fyzicky paralyzována“, když ji ve 20 letech postihlo těžké vyčerpání.

V posledním vydání svého zpravodaje On the JLo, který pravidelně vydává, popsala nepříjemný zážitek a obhajovala důležitost spánku.

„V mém životě byla doba, kdy jsem spala 3 až 5 hodin. Celý den jsem byla na natáčení a celou noc ve studiu a o víkendech jsem dělala rauty a natáčela videa," napsala. „Bylo mi něco přes 20 a myslela  jsem si, že jsem neporazitelná.“

Lopez přiznala, že jí pracovní zatížení přineslo stres a nedostatek spánku, což se nakonec podepsalo na jejím zdraví. Ve svém sdělení uvedla, že se tehdy, když přišel první panický záchvat, cítila úplně normálně a přemýšlela o tom, co musí ten den udělat. Změna přišla zničehonic. „Najednou jsem měla pocit, jako bych se nemohla pohnout,“ svěřila se.

„Byla jsem úplně zamrzlá," pokračovala. Řekla, že také začala špatně vidět. Tyto fyzické příznaky ji v okamžiku vyděsily. „Teď už vím, že to byl klasický záchvat paniky vyvolaný vyčerpáním, ale ten termín jsem v té době nikdy ani neslyšela."

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jennifer Lopez (@jlo)

 

Lopez vysvětlila odběratelům newsletteru, že díky tomuto děsivému zážitku změnila celý svůj způsob života a od té doby dbá na své zdraví. Bála se o nejen o to fyzické, ale i duševní. Myslela si, že ztrácí rozum. „Ptala jsem se doktora, jestli začínám bláznit.“ Ten její obavu zamítnul. „Potřebujete spát... spěte 7 až 9 hodin za noc, nepijte kofein a ujistěte se, že si odpočinete, pokud budete hodně pracovat.

Lopez dále napsala, že tehdy naprosto přestala myslet na potřeby svého těla a upřednostnila práci. Toto období bylo zásadní pro její hudební i hereckou kariéru. Vyšlo její první album a její filmové výkony začínaly přinášet první ocenění.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jennifer Lopez (@jlo)

 

„Uvědomila jsem si, jak vážné důsledky může mít ignorování toho, co moje tělo a mysl potřebují, aby byly zdravé - a tam začala moje cesta ke zdraví," dodala.

Od té doby si dala záležet na tom, aby žila zdravým a vyváženým životem. Její wellness filozofie se stala základem pro boj se stárnutím. Lopez vysvětlila, že dobrý spánek se "časem hromadí": „Někdy se probudím a řeknu si: 'Wow! Právě jsem omládla o 10 let!" Psali jsme také: Demi Moore představuje kolekci svých plavek. Vypadá v nich dokonale

Autorský článek, další zdroj: onthejlo.compeople.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...