Rihanna je podle Forbes nejmladší miliardářkou. V žebříčku zaujímá 21. místo

Zahraniční 10. července 2022 | 14:54 — Pavla Krejčí
Barbadoská zpěvačka tento rok překonává jeden milník za druhým. Po narození prvorozeného syna se ocitla na 21. místě časopisu Forbesu v žebříčku nejbohatších samovýdělečných žen v zemi!
Rihanna je nejmladší miliardářkou v USA / Depositphotos

Zpěvačka Rihanna si poslední dva měsíce užívá vzácný čas s novorozeným synem, jehož jméno zatím světu nesdělila. Malý synáček rozhodně může být v budoucnu na svou maminku opravdu pyšný. Zpěvačka zažívá jeden úspěch za druhým a určitě s nimi nekončí. Nyní dokázala světu, že patří mezi ženy, které vlastním přičiněním vydělaly milióny dolarů.

Překonala totiž jeden ze zásadních milníků – podle časopisu Forbes se stala nejmladší miliardářkou na seznamu nejbohatších žen v Americe, které své jmění samy vydělaly. Rihannino odhadované čisté jmění činí 1,4 miliardy dolarů. Podle červnového čísla Forbes se umístila v žebříčku na 21. místě.

Rihanna dosáhla statusu miliardářky loni v srpnu. Za své bohatství vděčí především kosmetické řadě Fenty Beauty, kterou založila. Ta v roce 2020 vydělala více než 550 milionů dolarů. Zpěvačka se rovněž stala první osobou z Barbadosu, která se kdy dostala na seznam Forbes. V dubnu se také objevila na seznamu miliardářů mezi nejbohatšími hudebnicemi světa. Hvězda má také 30procentní podíl v řadě spodního prádla Savage x Fenty, která v únoru 2021 vydělala 1 miliardu dolarů.

V září minulého roku Rihanna hovořila s Rachel Lindsay o tom, proč ji miliardářský titul zastrašil.

Je to děsivé," řekla. „Myslím na to pořád. Dávám si záležet na tom, abych o tom přemýšlela, protože...dostávám strach, když vím, že mě postavili na podstavec a budou mě tam chtít zdržet. Říkám si: 'Ne, chci stát pevně na zemi. Chci cítit své nohy na zemi, protože jedině tak vím, že mě nečeká pád z toho pomyslného podstavce. Nechci být takovou ikonou, chci si pamatovat, kdo jsem.“

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený badgalriri (@badgalriri)

Lindsay jí řekla: „Vím, že jsi řekla, že nechceš být postavená na tento piedestal, ale jako černoška, ​​která dělá to, co dělá, víš, že tvůj status miliardáře může být inspirací. Lidé tě sledují a mladé dívky si mohou říci: ‚To zvládnu taky!'“

„Ano, myslím, že kvůli tomu to stojí za to," řekla Rihanna. „To je to, co chci. Kvůli tomu jsem pracovala. Chci umět sdílet svou inspiraci, chci umět být inspirací a chci se nechat inspirovat i svými fanoušky, lidmi, kteří ke mně vzhlíží, já k nim vzhlížím. A je to právě ten vzájemný respekt, protože bez fanoušků bych tu nebyla.“

Významná místa v žebříčku nejbohatších žen zabírají sestry z klanu Kardashian-Jenner. Jednačtyřicetiletá Kim Kardashian je na 16. místě seznamu s čistým jměním 1,8 miliardy dolarů, zatímco její sestra Kylie Jenner je na 41. místě s čistým jměním 600 milionů dolarů. Přestože je Rihanna nejmladší miliardářkou, není nejmladší ženou na seznamu. Tou je právě 24letá Kylie Jenner, která ale nedosáhla hranici miliardy.

Podle metrik Forbes disponuje Rihanna vlastním skóre 10, což znamená, že vybudovala vlastní společnost nebo získala jmění sama. Pro srovnání, Kim Kardashian je uvedena se skórem 7. Toto hodnocení se odvíjí podle toho, z jakého prostředí daný člověk vzešel. Forbes uvádí, že lidé se skóre 10 se většinou „narodili v chudobě nebo v nižší střední třídě a čelili nepřízni osudu, jako je zneužívání, opuštění rodiči nebo byli nuceni pracovat na špatně placených místech“. Ukázkovým příkladem je Oprah Winfrey, která se narodila v chudobě na venkově v Mississippi a trpěla sexuálním zneužíváním.

Psali jsme také: Rihanna se poprvé po porodu objevila na veřejnosti. Vypadala svěže a šťastně

Autorský článek, další zdroje: forbes.com, elle.com, people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...