Ariana Grande patří mezi nejvýdělečnější umělce. Její čisté jmění činí 200 miliónů dolarů

Zahraniční 20. července 2022 | 07:52 — Pavla Krejčí
Úspěchy ji provází již od brzkého mládí a nyní patří mezi nejznámější zpěvačky. Řeč je o Arianě Grande. Zpěv ale není jejím jediným talentem. Od 13 let vystupovala na Broadwayi.
Ariana Grande je opravdu bohatá / Depositphotos

Ariana Grande je jednou z největších celebrit současnosti a patří mezi nejlépe placené umělce na světě. Napříč sociálními sítěmi si vybudovala silnou fanouškovskou základnu.  Jen na svém Instagramu má více než 320 milionů sledujících, 48 milionů odběratelů na Youtube a více než 51 milionů posluchačů měsíčně na Spotify.

Talent od dětství

Ariana Grande se narodila v Boca Raton na Floridě v červnu 1993. Hudbě se začala věnovat již v dětství, kdy začala studovat hlas a herectví. Podařilo se jí něco nevídaného – už ve 13 letech byla součástí Broadwaye. Její kariéra začala strmě stoupat, proto jí musela uzpůsobit i svůj život. Vzdala se klasického života na střední škole a začala s domácím vyučováním.

Svou hereckou kariéru rozjela, když se připojila k Victorious, situační komedii skupiny Nickelodeon. Pořad se vysílal od roku 2009 do roku 2013. Nicméně zpěv ji lákal mnohem více, proto dala přednost kariéře zpěvačky. Debutovala v roce 2013 albem s názvem Yours really. Vystupovali na něm umělci Big Sean a Mac Miller a krátce se umístilo na 1. místě v americkém žebříčku Billboard top 200. Údajně se ho během prvního týdne prodalo mezi 100 000 a 120 000 kopií a prakticky přes noc bylo číslem 1 na iTunes ve více než 30 zemích.

Vydělala hotové jmění

Během chvilky si vydobyla celosvětovou popularitu. Od té doby patří mezi nejvýdělečnější umělce. Její roční výdělek se odhaduje na 20-30 milionů dolarů.

Ariana Grande ale nezískává peníze pouze z hudby. Spolupracuje s mnoha významnými značkami. Od roku 2019 do roku 2020 vydělala více než 70 milionů dolarů. Podle žebříčku čistého jmění celebrit disponuje 200 miliony dolarů.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ariana Grande (@arianagrande)

V roce 2016 vydala limitovanou edici kabelky se značkou Coach, dále řadu rtěnek s MAC Cosmetics a spustila módní řadu se značkou Lipsy London. V dalším roce se stala ambasadorkou značky Reebok a spolupracovala se Starbucks na uvedení nápoje Cloud Macchiato. Také se objevila v reklamách pro Macy's, T-Mobile a Apple a také pro své vlastní vůně. V letech 2015 až 2019 vydala celkem sedm vůní se společností Luxe Brands. Její tři vůně Moonlight, Sweet Like Candy a Ari dokonce vydělaly od svého uvedení na trh celosvětově více než 150 milionů dolarů.

Osobní život

V letech 2008 až 2011 chodila s hercem Grahamem Phillipsem. Po něm následoval vztah se zesnulým rapperem Mac Millerem, který trval od roku 2016 do 2018. Krátce na to začala randit s hercem a komikem Petem Davidsonem. V červnu 2018 oznámili zasnoubení, ale nakonec ho odvolali a ukončili svůj vztah o několik měsíců později. V prosinci 2020 Ariana oznámila své zasnoubení s luxusním realitním agentem Daltonem Gomezem. Psali jsme také: Demi Moore představuje kolekci svých plavek. Vypadá v nich dokonale

Autorský článek, další zdroj: marca.comcelebritynetworth.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...