Ve věku 73 let zemřela Sandy z Pomády. Podlehla rakovině prsu

Seriály & Filmy 09. srpna 2022 | 12:18 — Pavla Krejčí
Olivia Newton-John, hlavní hvězda Pomády, zemřela po dlouhém boji s rakovinou. Bylo jí 73 let. Život zasvětila hudbě, a dokonce byla čtyřnásobná držitelka Grammy. Její herecký kolega John Travolta vyjádřil nad jejím odchodem velký smutek.
Zemřela herečka a zpěvačka Olivia Newton-John / Depositphotos

Zemřela ikona, která se do povědomí diváků neodmyslitelně zapsala jako Sandy z Pomády. Olivia Newton-John byla zpěvačka, skladatelka a herečka a díky svému umu byla čtyřnásobnou držitelkou Grammy. Odešla ve věku 73 let.

„Dáma Olivia Newton-John dnes ráno pokojně zemřela na svém ranči, v jižní Kalifornii, obklopená rodinou a přáteli. Prosíme, aby všichni respektovali soukromí rodiny v této velmi těžké době," oznámil v pondělí její manžel John Easterling.

„Olivia je symbolem triumfů a naděje již více než 30 let a sdílela svou cestu s rakovinou prsu. Její léčebná inspirace a průkopnické zkušenosti s rostlinnou medicínou pokračují s nadačním fondem Olivie Newton-John Foundation, který se věnuje výzkumu rostlinné medicíny a rakoviny. Než o květiny, rodina raději žádá, aby byly na její památku věnovány jakékoli dary @onjfoundation."

John Travolta byl jedním z prvních, kdo si na herečku vzpomněl sdílením společné fotografie. „Moje nejdražší Olivie, udělala jsi nám všem mnohem lepší život," napsal v popisku. „Tvůj vliv byl neuvěřitelný. Moc tě miluji. Znovu se uvidíme a budeme zase všichni spolu. Tvůj od chvíle, kdy jsem tě viděl, a navždy! Tvůj Danny, tvůj John!" uzavřel Travolta.

Odvážně bojovala s rakovinou

Newton-John v květnu 2017 oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina prsu, která metastázovala do křížové kosti. Po konzultaci s jejím lékařským týmem v Melbourne, v Austrálii, podstoupila wellness terapie i terapii fotonovým zářením

Oba máme stejnou neotřesitelnou víru, že bude moci vyprávět skvělý příběh o úspěchu," řekl tehdy magazínu People její manžel John Easterling. „Nesnažíme se být pozitivní. Jsme si absolutně vědomi, že to nemusí být úspěšné."

O Newton-Johnové bylo známo, že navzdory závažnému onemocnění vedla plnohodnotný život, a nakonec žila dalších pět let. Rok od vynesení diagnózy dokonce ke 40. výročí pomády předvedla se svým filmovým partnerem Johnem Travoltou taneční kreace.

Začátkem roku 2020 se Newton-John nechala slyšet, že se onemocněním nenechává ovlivňovat. „Vyhrávám nad tím, vidím to. Abych byla upřímná, moc o tom nepřemýšlím. Popírání je opravdu dobrá věc a já jsem stále silnější a lepší! Jde mi to dobře!"

Pozitivní nadhled si udržovala i minulý rok, kdy připravovala svatbu dcery Chloe Lattanzi. „Mám takové štěstí, že stále mohu dělat všechny normální věci. Nepředstavovala jsem si, že budu žít tak dlouho! Cítím se velmi požehnána."

Naplňující život

Olivia Newton-John se narodila v roce 1948. S rodiči a dvěma sourozenci se přestěhovali do Austrálie, když jí bylo pět let. K hudbě tíhla již od malička. Později se rozhodla přihlásit do televizní talentové soutěže, díky které vyhrála zájezd do Londýna. Tím začala její hvězdná hudební kariéra. V Londýně začala koncertovat s Patem Farrarem, se kterým založila skupinu Pat & Olivia. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a Newton-John záhy odstartovala sólovou kariéru. Celkově byla během své kariéry nominována na 12 Grammy, oceněna nakonec byla čtyřikrát.

V roce 1978 se přesunula na filmové plátno, když byla obsazena do role Sandy v Pomádě po boku Travolty. Tato role jí vynesla nominaci na Zlatý glóbus. O dva roky později se objevila v dalším filmovém muzikálu Xanadu a poté si znovu zahrála s Travoltou. Přestože měla za sebou několik rolí, zaměřila se především na hudbu.

Druhý manžel jí byl velkou oporou

V manželském přístavu zakotvila s hercem Mattem Lattanzim, s nímž v roce 1986 přivítala své jediné dítě, dceru Chloe. Manželství však vydrželo sotva deset let a pár se v roce 1995 rozvedl. Druhým manželem se stal John Easterling, kterého si vzala v roce 2008 a během těžkých chvílích byl její velkou oporou. 

Newton-John byla jedna z prvních hvězd, které veřejně mluvily o svých vážných zdravotních problémech. V roce 1992 odhalila první diagnózu rakoviny prsu. Musela podstoupit částečnou mastektomii, chemoterapii a rekonstrukci prsu. Její boj s rakovinou nakonec vedl k vytvoření Wellness & Research Center Olivia Newton-John, v Melbourne. V následujících desetiletích se stala propagátorem a zastáncem povědomí o rakovině a jejím výzkumu.

Psali jsme také: Selena Gomez podporuje pozitivní vnímání těla. Sdílela video v plavkách ze své kolekce

Autorský článek, další zdroje: Instagram, people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...