Amber Heard vrací úder. Její právníci požadují, aby byl verdikt soudu s Johnnym Deppem zrušen

Zahraniční 06. července 2022 | 07:45 — Pavla Krejčí
Ačkoliv se zdálo, že je dávno po všem, Amber Heard ukázala, že umí znovu rozvířit vody. Napadla verdikt soudu a usiluje o jeho zrušení. Její šance jsou však nejspíše pramalé a Depp může nadále s klidem na duši objíždět turné se svým kamarádem Jeffem Beckem.
Amber Heard požaduje zrušení verdiktu / Depositphotos

Amber Heard v posledních týdnech sbírala síly po prohrané soudní bitvě o pomluvu se svým ex-manželem Johnnym Deppem. Relativní klid byl ale přerušen jejím dalším tahem. Hereččini právníci požadují, aby byl verdikt, který jasně mluví v Deppův prospěch, zrušen. Byť se zdálo, že si Depp od soudních tahanic s bývalou manželkou konečně oddechne, Heard přišla s dalšími požadavky.

Herečka, známá z filmu Aquaman, byla začátkem června shledána vinnou ze tří obvinění z pomluvy. Porota Deppovi přiznala odškodné ve výši 15 milionů dolarů, to však bylo kvůli sankčním omezením státu Virginie sníženo na 10,35 miliónů dolarů. Depp jí naopak musí vyplatit 2 miliony dolarů. Již po vynesení rozsudku hereččin právník oznámil, že si Heard odškodné nemůže dovolit zaplatit a proti rozhodnutí se odvolá.

Nyní její právníci přišli s důvody, kterými chtějí rozsudek napadnout. Tvrdí, že verdikt nebyl založen na dostatečných důkazech a požadují nový proces. Rovněž vyžadují zrušení odškodného 10 milionů dolarů, které měla po rozhodnutí soudu Deppovi vyplatit. Ten se ale několikrát nechal slyšet, že od ní žádné peníze nepřijme a šlo mu pouze o to dokázat pravdu a očistit své jméno.

„Pan Depp nepředložil žádný důkaz, který by jasně říkal, že paní Heard nebyla zneužita," napsali právníci ve 43stránkovém dokumentu, který byl přeložen soudu. „Pan Depp proto nesplnil zákonné požadavky a verdikt by měl být zrušen."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hindustan Times (@hindustantimes)

V dalším bodě hereččin tým tvrdí, že Deppovo tvrzení o ztrátě role ve filmové sérii Piráti z Karibiku kvůli zprávě ve Washington Post nebylo pravdivé. Dále uvádí, že jeden z porotců, který byl přítomný u soudu, nebyl řádně prověřen. Osoba předvolaná k soudu se narodila v roce 1945, avšak hereččin tým argumentuje, že dotyčný byl výrazně mladší.

„Porotce označený číslem 15 se zjevně narodil později než v roce 1945. Veřejně dostupné informace ukazují, že se narodil v roce 1970," uvádí právníci. Hereččin tým také tvrdí, že porotce neprošel řádnou prověrkou, a proto požádal soud, aby „prošetřil nesprávnou službu porotce“.

„Tato nesrovnalost vyvolává otázku, zda porotce 15 skutečně obdržel předvolání do funkce poroty a byl řádně prověřen soudem, aby mohl sloužit v porotě," uvedli právníci.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Johnny Depp (@johnnydepp)

Jeden z Deppových právníků reagoval tím, že podobný krok očekávali a jsou na něj  připraveni.Psali jsme také: Disney chce Johnnyho Deppa zpět do filmu Piráti z Karibiku. A nabízí tučnou odměnu

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk, people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...