Hrozí mu další obvinění? Princ Andrew bude znova vyšetřován v kauze odsouzeného sexuálního predátora Epsteina

Zahraniční 30. června 2022 | 13:03 — Pavla Krejčí
Pod princem Andrewem se těžce propadá královská bezúhonnost, se kterou na veřejnosti po léta vystupoval. Je pravděpodobné, že bude čelit vyšetřování za spojení s odsouzeným sexuálním predátorem Epsteinem.
Prince Andrewa čekají těžké časy / Depositphotos

Princ Andrew mylně doufal, že je jeho zapojení do sexuálního skandálu vyřešeno. Po nynějším odsouzení Ghislaine Maxwellové k 20 letům vězení za účast na prodávání žen vysoce postaveným mužům jako sexuálních otrokyň ho patrně zastihly obavy. Právníci vyzvali soud k vyšetřování dalších spolupracovníků dvojice, mezi které patřil i princ Andrew.

Právník Brad Edwards, který zajistil Virginii Giuffreové mimosoudní vyrovnání ve výši 12 milionů liber ve sporu s princem Andrewem, apeloval na FBI, aby nezastavovala vyšetřování. Na otázku, které osoby by mohly s odsouzenými sexuálními predátory Epsteinem a Maxwellem být spojeny, odpověděl: „Doufejme, že oni jsou dalším cílem. Pokud s tím můžeme něco dělat, ​​budou souzeni."

V této snaze mu vyjádřil podporu špičkový právník Spencer Kuvin, který zastupuje několik obětí Epsteina a Maxwellové. „Je zřejmé, že Andrew je jedním z cílů, na který se zaměří,“ řekl pro Mirror. „Určitě by měl mít obavy, ale pokud neudělal nic špatného, ​​pak ať přijde a řekne celý příběh FBI, ne médiím."

Odsouzení pykají za vážné činy

Při vynesení rozsudku soudkyně Alison Nathaneová uvedla, že výsledkem Epsteinových a Maxwellové činů byly „nevyčíslitelné“ škody na jejich obětech. Maxwellová se podle jejích slov „opakovaně a v průběhu mnoha let účastnila strašlivého plánu obchodování s mladými dívkami, některým ve věku 14 let“.

Dále řekla: „Významný trest vyšle neklamnou zprávu, že ti, kdo se zapojí do sexuálního zneužívání a obchodování s nezletilými oběťmi, budou pohnáni k odpovědnosti ze zákona."

Princ Andrew se patrně nyní zamýšlí nad mírou svého spojení s odsouzenými. Slova soudkyně vrhají na případ čisté světlo. „Právní stát vyžaduje, a tento soud souhlasí, že ať jste bohatý, mocný nebo zcela neznámý, nikdo nestojí nad zákonem."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený NYC Tastemakers (@nyc_tastemakers)

Maxwellová se po odsouzení podívala na své oběti a řekla jim: „Omlouvám se za bolest, kterou jste zažili.“ A dodala. „Doufám, že mé odsouzení a tvrdé uvěznění vám přinesou potěšení." Její rozsudek na dvacet let zahrnoval také pokutu v maximální možné výši - 750 000 dolarů. Jestliže Britka po třech letech požádá o přeložení, bude si moci odpykat většinu svého trestu ve Spojeném království.

Další právnička, která zastupuje oběti Epsteina, vyzvala FBI k následným krokům. „Vyzýváme FBI, aby plně prošetřila prince Andrewa.“

„Občanskoprávní případ Virginie Giuffreové by měl být jen začátek. Každý, kdo je spojený s Epsteinem a Maxwellovou, by měl být pečlivě vyšetřen."

Ať bude Andrewova spoluúčast prokázána, nebo ne, jeho společenský i osobní život je těžce poznamenán. Kvůli sexuální kauze byl nucen stáhnout se z veřejné pozornosti a promeškal řadu významných královských událostí. Psali jsme také: Kate Middleton ve vojenské výstroji. Po vzoru Lady Diany se stává princeznou lidských srdcí

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk, express.co.uk

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si...

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Zavřít reklamu