Hrozí mu další obvinění? Princ Andrew bude znova vyšetřován v kauze odsouzeného sexuálního predátora Epsteina

Zahraniční 30. června 2022 | 13:03 Pavla Krejčí
Pod princem Andrewem se těžce propadá královská bezúhonnost, se kterou na veřejnosti po léta vystupoval. Je pravděpodobné, že bude čelit vyšetřování za spojení s odsouzeným sexuálním predátorem Epsteinem.
Prince Andrewa čekají těžké časy / Depositphotos

Princ Andrew mylně doufal, že je jeho zapojení do sexuálního skandálu vyřešeno. Po nynějším odsouzení Ghislaine Maxwellové k 20 letům vězení za účast na prodávání žen vysoce postaveným mužům jako sexuálních otrokyň ho patrně zastihly obavy. Právníci vyzvali soud k vyšetřování dalších spolupracovníků dvojice, mezi které patřil i princ Andrew.

Právník Brad Edwards, který zajistil Virginii Giuffreové mimosoudní vyrovnání ve výši 12 milionů liber ve sporu s princem Andrewem, apeloval na FBI, aby nezastavovala vyšetřování. Na otázku, které osoby by mohly s odsouzenými sexuálními predátory Epsteinem a Maxwellem být spojeny, odpověděl: „Doufejme, že oni jsou dalším cílem. Pokud s tím můžeme něco dělat, ​​budou souzeni."

V této snaze mu vyjádřil podporu špičkový právník Spencer Kuvin, který zastupuje několik obětí Epsteina a Maxwellové. „Je zřejmé, že Andrew je jedním z cílů, na který se zaměří,“ řekl pro Mirror. „Určitě by měl mít obavy, ale pokud neudělal nic špatného, ​​pak ať přijde a řekne celý příběh FBI, ne médiím."

Odsouzení pykají za vážné činy

Při vynesení rozsudku soudkyně Alison Nathaneová uvedla, že výsledkem Epsteinových a Maxwellové činů byly „nevyčíslitelné“ škody na jejich obětech. Maxwellová se podle jejích slov „opakovaně a v průběhu mnoha let účastnila strašlivého plánu obchodování s mladými dívkami, některým ve věku 14 let“.

Dále řekla: „Významný trest vyšle neklamnou zprávu, že ti, kdo se zapojí do sexuálního zneužívání a obchodování s nezletilými oběťmi, budou pohnáni k odpovědnosti ze zákona."

Princ Andrew se patrně nyní zamýšlí nad mírou svého spojení s odsouzenými. Slova soudkyně vrhají na případ čisté světlo. „Právní stát vyžaduje, a tento soud souhlasí, že ať jste bohatý, mocný nebo zcela neznámý, nikdo nestojí nad zákonem."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený NYC Tastemakers (@nyc_tastemakers)

Maxwellová se po odsouzení podívala na své oběti a řekla jim: „Omlouvám se za bolest, kterou jste zažili.“ A dodala. „Doufám, že mé odsouzení a tvrdé uvěznění vám přinesou potěšení." Její rozsudek na dvacet let zahrnoval také pokutu v maximální možné výši - 750 000 dolarů. Jestliže Britka po třech letech požádá o přeložení, bude si moci odpykat většinu svého trestu ve Spojeném království.

Další právnička, která zastupuje oběti Epsteina, vyzvala FBI k následným krokům. „Vyzýváme FBI, aby plně prošetřila prince Andrewa.“

„Občanskoprávní případ Virginie Giuffreové by měl být jen začátek. Každý, kdo je spojený s Epsteinem a Maxwellovou, by měl být pečlivě vyšetřen."

Ať bude Andrewova spoluúčast prokázána, nebo ne, jeho společenský i osobní život je těžce poznamenán. Kvůli sexuální kauze byl nucen stáhnout se z veřejné pozornosti a promeškal řadu významných královských událostí. Psali jsme také: Kate Middleton ve vojenské výstroji. Po vzoru Lady Diany se stává princeznou lidských srdcí

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk, express.co.uk

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

Zavřít reklamu