Láska znovu vstoupí na palubu Titaniku. K 25. výročí bude film vysílán v kinech

Seriály & Filmy 26. června 2022 | 16:55 — Pavla Krejčí
Je to skoro jako včera, kdy vtrhl do filmového světa naprosto jedinečný film o Titaniku. Nyní se vrací na plátna a znovu dá nahlédnout do milostného příběhu Rose a Jacka v podání Kate Winslet a Leonarda Dicapria.
Titanic se vrátí do kin / Depositphotos

Bude to již 25 let od doby, kdy byl uveden Titanic do kin a strhl na sebe veškerou pozornost. A právě k tomuto výročí bude kasovní trhák znovu uveden v kinech. V plánu je období kolem Valentýna příštího roku.

Remasterovaná verze bude k dispozici v kinech ve 3D, 4K, HDR a vysoké snímkové frekvenci. Nicméně na Disney vyjde mezinárodně už 10. února 2023. Tento termín byl společností potvrzen. Paramount, který má domácí práva, by měl v nadcházejících dnech také stanovit datum.

Cameronův dlouholetý produkční partner Jon Landau promluvil na prezentaci Disney CineEurope v Barceloně o znovuvydání Titanicu a poškádlil všechny přítomné. Také se pochlubil 3D pohledem na remasterovanou verzi.

Titanic se stal celosvětovým megahitem, který neztrácí na oblíbenosti ani po čtvrt století. Tragická událost, při níž zahynulo přes 1500 lidí, ve spojení s milostným příběhem tvoří naprosto výbušnou kombinaci. Tento epický příběh lásky v podstatě ze dne na den udělal z Kate Winslet a Leonarda DiCapria megahvězdy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Titanic (@titanicmovie)

V kinech se původně objevil v prosinci 1997 a během následujících měsíců se rozšířil po celém světě. Film byl oceněn 11 cenami Akademie, získal také ceny za nejlepší film, režii, střih, nejlepší původní píseň a další. V roce 2012 se pak poprvé objevil ve 3D verzi.

Celkově je Titanic s vydělanými 2,2 miliardami dolarů filmem číslo 3 všech dob v globálních pokladnách. Z toho 659,4 milionů dolarů pochází ze Severní Ameriky a 1,542 miliardy dolarů ze zámoří. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Titanic (@titanicmovie)

James Cameron má na kontě nespočet trháků a dokazuje tím tak, že je opravdu skvělým režisérem. Jeho Avatar je celosvětově nejlepším filmem všech dob.

Oznámení ohledně Titanicu přichází ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že Avatar dostane remasterované znovuvydání 23. září. Stane se tak před tím, než bude debutovat jeho pokračování s názvem Avatar: The Way Of Water, v němž Jake Sully (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana) založili rodinu. Snímek bude vysílán v zámoří 14. prosince a v Severní Americe ho mohou fanoušci očekávat 16. prosince.

Psali jsme také: Bridgertonovi nejspíše znovu přivítají Regého-Jeana Page ve třetí sérii

Autorský článek, další zdroj: deadline.com

Témata: Titanic, film
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vznášející se sovětské monstrum mělo zdolat jakýkoliv terén. Bylo určeno pro bleskové útoky

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...