Ben Stiller se po návštěvě uprchlíků setkal s prezidentem Zelenskym. Oslovil ho jako hrdinu

Zahraniční 23. června 2022 | 13:08 — Pavla Krejčí
Hollywoodský herec Ben Stiller vyrazil za uprchlíky do Polska a následně na Ukrajinu, kde se setkal s prezidentem Volodymyrem Zelenskym. Nazýval ho „svým hrdinou“.
Ben Stiller navštívil Ukrajinu / Depositphotos

Hollywoodský herec Ben Stiller se jakožto velvyslanec dobré vůle Agentury OSN pro uprchlíky vydal do Polska, které přijalo více než 1 milion ukrajinských uprchlíků. Zde se ve městě Rzeszów setkal s uprchlíky a poté zamířil přímo na Ukrajinu, kde se prošel ruinami města Irpiň. Navštívil také město Makarov u Kyjeva. Pro Stillera však bylo nejvýznamnější setkání s ukrajinským prezidentem Vlodymyrem Zelenskym. Během seznámení ho nazval svým „hrdinou“.

„Pane, opravdu rád vás poznávám. Díky, že jste si udělal čas. Je to pro mě opravdu velká čest. Jste můj hrdina," zvolal herec, když se setkal s prezidentem v Kyjevě.

Šestapadesátiletý herec se pak připojil k prezidentovi ve Lvově. Diskutovali o tom, jak je důležité, aby si svět připomínal probíhající konflikt s Ruskem, který trvá už více jak 100 dní. Také se setkal s americkou velvyslankyní Bridget A. Brinkovou.

Stiller si neodpustil vtípek na prezidentovu hereckou kariéru, ten v jednom ze seriálových počinů také ztvárnil prezidenta. „Kvůli tomu jste ukončil skvělou hereckou kariéru."

Poté vyjádřil obdiv k tomu, co Zelenskyj dokázal: „To, co jste udělal při sjednocení své země a světa, je opravdu inspirativní."

Herec, který zazářil ve filmech Noc v muzeu nebo Fotr je lotr, o cestě na Ukrajinu mluvil na svém instagramovém účtu. „Ahoj, já jsem Ben Stiller a jsem tady na Ukrajině. Setkávám se s lidmi, kteří byli ovlivněni válkou, a zjišťuji, jak jim to změnilo život.“

„Válka a násilí ničí lidi na celém světě. Nikdo se jen tak nerozhodne uprchnout ze svého domova. Každý má právo na to hledat bezpečí a každý člověk ho v tom musí podporovat," pokračoval.

Po tom, co zveřejnil příspěvek, mu odpovědělo během pár hodin přes tři tisíce uživatelů. Ozývali se i sami ukrajinští občané, kteří vyjádřili dík za podporu: „Děkujeme vám všem za podporu Ukrajiny. S vaší pomocí jsme odvážnější! Jsme vděční."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený UNHCR, the UN Refugee Agency (@refugees)

Další dodal: „Moc vám děkuji za podporu Ukrajiny! Děkujeme za vaše dobré srdce, pane Bene! Zastavte genocidu! Pomozte zachránit Ukrajinu! Nepřestávejte podporovat Ukrajinu! Válka stále neskončila!"

Agentura OSN pro uprchlíky na svých sociálních sítích pravidelně zveřejňovala fotografie Stillera, jak cestuje po zničené Ukrajině. Na jedné z nich lze vidět, jak mluví s humanitárními pracovníky ve skladovacím zařízení v polském městě Rzeszów, které se nachází blízko ukrajinských hranic.

Pro Stillera je návštěva Ukrajiny osobním a silným prožitkem. „Jsem tu, abych se učil, sdílel příběhy, které ilustrují lidský dopad války, a abych zesílil výzvy k solidaritě," řekl.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ben Stiller (@benstiller)

Stiller znovu zdůraznil právo lidí hledat nový domov – a hlavně bezpečí – po celém světě. Rovněž vyzval sledující, aby projevili vlastní dávku solidarity. „Doufám, že mě budete sledovat a sdílet své vlastní zprávy podpory pro lidi, kteří uprchli ze svých domovů na Ukrajině, a pro lidi, kteří byli nuceni uprchnout z celého světa. Každý má právo hledat bezpečí. Kdokoli a kdekoli, kdykoli."

Není jedinou celebritou, která navštívila válkou zmítanou Ukrajinu. V dubnu se ve Lvově nečekaně objevila Angelina Jolie, kde se setkala s dětmi a uprchlíky a místní obyvatelé ji mohli spatřit v kavárnách. 

Autorský článek, další zdroj: Instagram.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...