Kate Middleton vynesla safírové náušnice, které patřily princezně Dianě

Zahraniční 04. června 2022 | 09:01 — Pavla Krejčí
Během čtvrteční akce Trooping the Color byla Kate Middleton spatřena v kočáře v nádherných bílých šatech a safírových náušnících. Ty patřily zesnulé princezně Dianě.
Kate vynesla šperky zděděné po princezně Dianě / Deposiphotos

Vévodkyně z Cambridge s úsměvem na tváři seděla během vojenské přehlídky v kočáře a mávala přítomným. Pro tuto příležitost oblékla bílé šaty od Alexandra McQueena v kombinaci s námořnickým a bílým podšálkovým kloboukem Philipa Treacyho. Kate v módě běžně využívá symboličnost. Elegantní outfit doplnila oslnivými safírovými a diamantovými náušnicemi, které patřily princezně Dianě.

„Je to poprvé, co tyto náušnice vynesla Kate na veřejnost," říká Lauren Kiehnová, která píše o královských špercích.

Přitom safírové náušnice nejsou u vévodkyně vůbec ojedinělé. Během let nosila menší pár safírových a diamantových náušnic, o nichž se spekulovalo, že jsou vyrobeny z původního páru princezny Diany. Fáma byla podpořena, jelikož od princezniny smrti nebyly spatřeny. Lauren Kiehnová, která se věnuje královským šperkům 14 let, však tvrdila, že se jedná o dva odlišné páry.

„Safíry v Dianiných náušnicích jsou kabošony a safíry v menších náušnicích Kate fasetové. Tvrzení je nyní zcela vyvráceno, protože Kate náušnice s dvojitým trsem vynesla na veřejnost," říká Kiehnová.

Diana měla tyto náušnice na sobě při několika příležitostech. Zazářila v nich třeba na Met Gala v New Yorku v roce 1996 a také během návštěvy Kanady v roce 1991. Náušnice vždy doplnila perlovým náhrdelníkem s velkým safírem uprostřed. Obří safír byl původně brož, kterou dostala Diana od královny, a až později byl zasazen do obojkového náhrdelníku. S největší pravděpodobností ho také Kate zdědila, ale od princezniny smrti nebyl stejně jako náušnice viděn.

Vévodkyně Kate zdědila po tchýni pořádnou sbírku safírů. Avšak pouze jeden pro ni má opravdu osobní hodnotu - zásnubní prsten s 12karátovým safírem a 14 diamanty, který princ William věnoval Kate při zásnubách v roce 2010.

Psali jsme také: Korunovační šaty královny Alžběty z roku 1953 budou vystaveny na hradě Windsor

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zápisník alkoholičky. Tereza Ramba se z krásky změnila v trosku: Příběh o alkoholismu i komplikované cestě k abstinenci

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...