ABBA znovu na pódiu po čtyřiceti letech. Zazpívat však odmítli

Zahraniční 01. června 2022 | 08:39 — Pavla Krejčí
Fanoušci švédské skupiny ABBA mohli minulý týden zajásat. Všichni členové se potkali na červeném koberci v Londýně. Zazněly jejich písně, avšak od uměle vytvořených „ABBAtarů“.
ABBA se na pódiu setkala po více než 40 letech / Deposiphotos

Minulý týden se setkali všichni čtyři členové populární švédské hudební skupiny ABBA. Diváci tak mohli spatřit Bennyho Anderssona, Agnethu Fältskog, Anni-Fridu Lyngstad a Björna Ulvaeuse. Účastnili se zahajovacího večera své koncertní rezidence ABBA Voyage v Londýně. Během večera se vyfotografovali na červeném koberci a následně vstoupili do nové ABBA Areny v londýnském Olympijském parku. Na veřejnosti se poprvé potkali po čtrnácti letech a na jednom pódiu stanuli po více jak čtyřiceti letech.

Virtuální koncert byl vytvořen pomocí digitální technologie – na pódiu vystoupili ABBAtaři, kteří vznikli na základě nasnímání jejich reálných postav. Tito ABBAtaři zobrazují totožnou podobu ze sedmdesátých let, tedy v době jejich celosvětové slávy. Zaznělo dvacet písní a z nich i několik známých hitů jako Chiquitita, Fernando, Mamma Mia, Waterloo nebo Dancing Queen.

„Abba nás nikdy neopustila, je v mém srdci," řekla pro BBC na červeném koberci zpěvačka Agnetha Faltskog.

ABBA vznikla v roce 1972, ale o deset let později se rozpadla. Znovu se shledali v roce 2017, aby pracovali na novém albu Voyage, které bylo vydáno v roce 2021. Obsahovalo písně jako I Still Have Faith in You a Don't Shut Me Down.

Skupina se zapřísahala, že už nikdy nevystoupí. Ani nabídka na přelomu století, která činila 1 miliardu dolarů za odehrání 100 koncertů, se neshledala s úspěchem. Když však přišla možnost vytvořit show s digitálními postavami jich samých, skupina se toho nápadu chytla.

„Být schopen vystupovat na jevišti hodinu nebo dvě, a přitom být doma, na procházce se psem nebo vařit carbonara? Tak to všechno začalo. Zaujalo nás to," řekl minulý rok Benny Andersson pro BBC.

Slavnostní akce se zúčastnila spousta hvězd jako Keira Knightley, Kylie Minogue, Sophie Ellis-Bextor nebo Jarvis Cocker.

Psali jsme také: Julia Roberts prozradila, co je její druhou láskou hned po manželovi

Autorský článek, další zdroj: pagesix.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...