Soudní taškařice získává nové rozměry. Amber Heard byla diagnostikována s kontroverzní poruchou osobnosti vyžadující pozornost

Zahraniční 16. května 2022 | 09:29 Pavla Krejčí
Soudní taškařice po nedávném emotivním výlevu ze strany Amber získává nové rozměry. S odborným názorem vystupují psychologové, kteří se pozastavují nad jejím chováním. Amber údajně trpí psychickou poruchou, která vyžaduje pozornost.
Amber Heard údajně trpí poruchou osobnosti. / Depositphotos

Depp žaluje Amber Heard o 50 milionů dolarů za to, že ho pomlouvala v roce 2018 v The Washington Post. Heard podala protižalobu na Deppova právníka ve výši 100 milionů dolarů za pomluvu, který ji označil za „lhářku“.

Soudní spor o pomluvu stále nabírá na síle. Během posledních dnů odhalil stoupající toxicitu vztahu mezi Deppem a Heardovou. Na světlo vypluly nové informace ohledně Ambeřiny poruchy. Podle soudního psychologa najatého právním týmem Johnnyho Deppa Amber trpí histrionskou a hraniční poruchu osobnosti, která se vyznačuje dramatickým chováním vyžadujícím pozornost. Na to její psycholog reagoval, že jedinou nemocí, kterou trpí, je posttraumatická stresová porucha kvůli Deppovu údajnému zneužívání. Do povědomí se tak dostává nepříliš známá nemoc.

„Typický pacient se obléká okázale, je velmi poutavý a občas zábavný. Jejich příběhy jsou obvykle velmi zajímavé a vyprávěné velmi emotivními tóny," říká doktor Erick Messias, předseda katedry psychiatrie a behaviorálních neurověd na univerzitě v Saint Louis. Takoví jedinci podle něj mají tendenci najít zaměstnání, která jim umožní být středem pozornosti, jako je herectví a učitelství. 

Odhaduje se, že asi 2 % až 3 % populace má histriónskou poruchu osobnosti, která je diagnostikována čtyřikrát častěji u žen. Pravděpodobně kvůli stigmatizaci jejich takzvaného „svůdného“ chování.

Soudnímu procesu je věnována velká mediální pozornost. Dokonce je přenášen online, takže ho mohou sledovat i lidé zvenčí. Ambeřino svědectví ze 4. května sledovalo téměř 600 000 lidí. Jak soudní spor dopadne není jasné. Podle právničky Mitry Ahouraian, která sledovala každou minutu jednání, ani jedna strana nevyhraje.

Psali jsme také: Amber Heard a Johnny Depp po soudním stání vydávají prohlášení

Zdroje: variety.com, insider.com, cosmopolitan.com 

Témata: Depp, Heard, spor, porucha
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jsou jeho filmové dny sečteny? Brad Pitt se zamýšlí nad svou kariérou

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu