Cameron Diaz, Kylie Jenner, Justin Bieber a další slavní, kteří otevřeně promluvili o svých kožních onemocněních

Zahraniční 10. května 2022 | 09:14 — Pavla Krejčí
Celebrity jsou obyčejní lidé jako my. Trápí je stejné problémy i zdravotní obtíže. Spousta z nich se nebojí se svým onemocněním vyjít na světlo ve snaze pomoci těm, kteří mají totožné trápení. Zde je několik inspirativních slov, která sdíleli o svých vlastních cestách.
Další 2 fotografie v galerii
Kylie Jenner se potýkala s problémy s akné. / Depositphotos

Cameron Diaz

Kráska Cameron Diaz, která stárne s grácií a z vrásek si starosti příliš nedělá, také procházela obdobím, kdy ji trápilo akné. „Zatímco jsem jedla hamburgery, buřty, cibulové kroužky, hranolky a pila limonády, měla jsem nejhorší pleť,“ napsala ve své knize. „Bylo to trapné a dělala jsem všechno, co mě napadlo, aby to zmizelo... Pupínky tam byly pořád, od střední školy až do mých dvaceti let, když jsem se věnovala modelingu a hraní. Bylo opravdu náročné je zakrýt. Bylo to trapné a frustrující a vždycky jsem se cítila fakt hrozně."

Justin Bieber

Zpěvák otevřeně mluvil po celá léta o svém boji s akné. Problém se mu dokonce podařilo o dost zmírnit. Za získání krásnější a jasnější pleti vděčí hlavně své manželce Hailey Baldwin. 

Kendall Jenner

I modelka Kendall Jenner se dlouhodobě potýkala s akné. Na ženu se často snášely nenávistné komentáře, v roce 2018 dokonce hojně komentovali její problematickou pleť na Zlatých glóbech. Z reakce okolí si nic nedělá a přijala se taková, jaká je. Zveřejnila fotografii #10yearchallenge ukazující, jak velký pokrok udělala se svou léčbou.

Jenner jednou řekla People: „Jeden pupínek tě může opravdu vyděsit, protože si říkáš 'Ach ne, už je to tady zas?' Ale snažím se o tom moc nepřemýšlet, protože vím, že to bude dobré. Chci, aby všichni věděli, že jsem v pořádku, a vy můžete být taky v pořádku."

Kerry Washington

Washington je v Americe známá hlavně jako mluvčí Neutrogeny, ale i jako herečka. A přestože pracuje v odvětví pro péči o pleť, neznamená to, že byla její pleť vždy bezproblémová. Herečka promluvila o svém ekzému a podělila se o to, jak se jí ho podařilo udržet na uzdě. „Pracuji s odborníkem na výživu, protože pro mě je krása věcí zevnitř. Beru pilulky s rybím olejem, piju hodně vody a snažím se nejíst mléčné výrobky. Tyto věci mé pleti opravdu pomohly.“

Kim Kardashian

Na první pohled dokonalé ženy, ale ani klanu Kardashianových se zhurta nevyhýbají zdravotní problémy. V průběhu let mluvila Kim o svých zkušenostech s psoriatickou artritidou, a dokonce svou léčbu zdokumentovala. V eseji, publikované na webu Poosh.com její sestry, uvedla podrobnější informace. „Pokud máte psoriázu, nemůžete si dovolit, aby vám zničila život nebo z vás dostala to nejlepší. Musíte udělat, co můžete, abyste se ujistili, že se cítíte pohodlně, ale nenechali se tím zmocnit," napsala.

Lili Reinhart

Herečka Lili Reinhart, známá z populárního seriálu Riverdale, promluvila o svém akné, se kterým se už léta potýká. Lili jednou čekalo focení a s akné se necítila vůbec komfortně. „Mám cystické akné od svých 12 let. A od té doby mi způsobilo velké problémy se sebevědomím. Musela jsem ukázat svou největší nejistotu. Nebylo se kam schovat. Během 11 hodin natáčení sledovalo mou tvář na monitoru kamery více jak dvacet lidí. A jediné, na co jsem dokázala myslet, když jsem stála před kamerou, byly pupínky na mém čele.“

Lucy Hale

Akné je problém, který trápí spoustu hvězd. Na první pohled dokonalé krásky, doopravdy se ale potýkají s problémovou pletí. Mezi ně patří i Lucy Hale, herečka známá ze seriálu Prolhané krásky. V průběhu let se se svým problémem částečně smířila. „Teď je mi 32, rozhodně jsem jen obecně upustila od očekávání. Myslím, že se o to do určité míry vždycky postarám, ale myslím, že jsem k sobě více soucitnější. A když se nějaký pupínek objeví, místo toho, abych řekla: 'Ach, Bože, co dělám špatně?", řeknu: 'Ach, páni, musím být ve stresu,' nebo 'Asi nemám dost vody.' Snažím se najít řešení."

Jada Pinkett Smith

Ačkoliv o svém problému manželka Willa Smitha veřejně mluví, největší pozornosti se jí dostalo po letošních březnových Oscarech. Moderátor pronesl na její holou hlavu vtip, který se Smithové nelíbil. Jada v prosinci 2021 o alopecii mluvila s lehkostí. Na Instagramu ukázala kousek pokožky hlavy, o které vtipkovala, že vypadá, jako by „byla po operaci mozku“ a dodala: „V tuto chvíli se mohu jen smát.“

Emma Stone

Emma Stone se dneska možná pyšní pěknou pletí, dříve tomu však nebylo. V rozhovoru pro Refinery29 podrobně popsala svůj dlouhý boj s hormonálním akné, když jí bylo 17 a pokračoval až do jejích 20.

„Vlastně se docela zajímám o péči o pleť, protože jsem měla špatné hormonální akné, když mi bylo 17, na léčbu mi dali Accutane. Po dvou měsících jsem s tím přestala, od té doby jsem měla pleť, ústa, rty a oči hrozně suché. Potom následovalo stresové akné, když mi bylo 20 a točila jsem film Panna nebo orel, kde můj problém laskavě zamaskovali. Ale uvědomila jsem si, jak vysilující a trapné může být cystické akné. Takže mě opravdu zajímá původ toho, co tvoří akné a jak s ním pracovat i zvenčí.“ Psali jsme také: Gwyneth Paltrow, George Clooney a další celebrity, které znovu našly lásku po čtyřicítce

Zdroje: people.commarieclaire.com, allure.com, refinery29.com

 

Témata: celebrity, pleť, nemoc
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...