Vévodkyně z Cambridge oznamuje nový patronát nad organizací, která podporuje duševní zdraví matek

Zahraniční 09. května 2022 | 18:01 Pavla Krejčí
Vévodkyně se v posledních týdnech angažuje v organizacích, které podporují matky v oblasti duševního zdraví, řeší otázky důležitosti rozvoje v raném dětství. Nyní se stala královskou patronkou charitativní organizace.
Kate záleží na blahu matek. / Depositphotos

Kate Middleton upřímně záleží na duševní pohodě matek, a proto se jim snaží pomáhat. Minulý týden vyrazila společně s princeznou Anne na návštěvu londýnského ústředí organizací Royal College of Midwives a Royal College of Obstetricians and Gynekologist.

V rámci týdne, který se nese v duchu rozšiřování povědomí o duševním zdraví, vydal Kensingtonský palác oznámení, že se vévodkyně z Cambridge stala královskou patronkou Maternal Mental Health Alliance, britské charitativní organizace. Ta sdružuje více než 100 organizací, které podporují ženy a rodiny postižené perinatálními problémy. Zajišťují jim pomoc a přístup ke kvalitní péči. Jakožto matka tří dětí je Kate nesmírně hrdá na to, že se mohla stát patronkou.

Vévodkyně z Cambridge se rovněž objevila v osobním videu, které bylo určené pro probíhající týden uvědomění si duševního zdraví matek, který končí v neděli. „Všichni víme, že těhotenství, porod a první měsíce a roky života dítěte mohou být nesmírně náročné. Rodiče se často cítí osamělí a přemoženi těmito ranými roky. Přibližně 20 % žen ve Spojeném království údajně trpí perinatální duševní nemocí. Bohužel také víme, že mnoho z nich trpí v tichosti.“

Dále zmiňuje důležitost podpory: „Nikdo v této době není imunní vůči prožívání úzkosti a deprese. Je proto klíčové, aby všem, kteří mohou mít problémy, byla ve správný čas poskytnuta správná podpora, a aby byli schopni sdílet tyto pocity beze strachu z úsudků a měli možnost mít přístup k informacím, péči a podpoře, kterou potřebují k uzdravení."

Kate Middleton si klade za osobní cíl v této oblasti co nejvíce pomáhat. Zdůraznila, jakým způsobem charitativní organizace spolupracují na zvyšování povědomí o těchto otázkách.  „Velkou část této životně důležité práce vedla Organizace pro duševní zdraví matek, fantastická organizace, a jsem nesmírně hrdá na to, že jsem se stala její patronkou."

Uznává však, že je před nimi ještě spousta práce. „Je toho ještě hodně, co je třeba udělat. A je na každém z nás, abychom podpořili rodiče a pečovatele a všechny, kdo dnes vychovávají děti," řekla. „Protože tím, že zajistíme, aby další generace dětí mohla prosperovat, můžeme pomoci vybudovat silnější, zdravější a vyživenější společnost, z níž budeme mít prospěch všichni."

Psali jsme také: Princ William v den 11. výročí svatby s Kate Middleton sdílel důležitou zprávu

Zdroje: people.com, express.co.uk, dailymail.co.uk

 

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Soudní taškařice získává nové rozměry. Amber Heard byla diagnostikována s kontroverzní poruchou osobnosti vyžadující pozornost

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Pěstujte cukety jako to dělají v Itálii. V létě pak doslova...

Zahrádkářský kalendář: Co v květnu vysadit a na jaké...

Vyrobte si jednoduše tvářenku z přírodních surovin

Zavřít reklamu