Hvězda filmů Resident Evil Milla Jovovich pláče pro svoji rodnou Ukrajinu

Zahraniční 28. února 2022 | 14:36 — Mirka Malá
Milla Jovovich je ohromená a má zlomené srdce kvůli ruské invazi do její rodné země. Ze svých pocitů se vypsala na svém instagramovém účtu.
Slavná herečka se narodila v Kyjevě / Screen Gems Inc. (volný zdroj foto)

"Moje země a lidé jsou bombardováni. Přátelé a rodina se skrývají,“ napsala. Hvězda Resident Evil dále vysvětlila, že má úzké vazby na Rusko i Ukrajinu. "Moje krev a mé kořeny pocházejí z Ruska i Ukrajiny. Jsem rozpolcená, když sleduji, jaká se odvíjí hrůza, jak je země ničena, rodiny jsou vysídleny, celý jejich život leží v ohořelých troskách kolem nich."

Její rodinu poznamenala válka

"Pamatuji si válku v otcově vlasti, bývalé Jugoslávii, a příběhy, které moje rodina vypráví o traumatech a teroru, které zažili. Válka. Vždy válka,“ pokračovala Jovovich. "Vůdci, kteří nedokážou přinést mír. Nikdy nekončící moloch imperialismu. A lidé vždy platí slzami a krveprolitím."

Šestačtyřicetiletá herečka také na svém účtu sdílela odkaz na organizace, které pomáhají lidem na Ukrajině. Jovovich se narodila v hlavním městě země Kyjevě, ruské matce a srbskému otci a většinu svého raného dětství strávila v Moskvě, rodném městě své matky. V roce 1980, když jí bylo pět, rodina opustila Sovětský svaz a přestěhovala se do Londýna, než se nakonec usadila v Los Angeles.

Na podporu Ukrajiny se vyslovily i další celebrity včetně Ashtona Kutchera, který je ženatý s další herečkou ukrajinského původu, velmi oblíbenou a slavnou Milou Kunis. 

Zdroj: NY Post, Daily Mail.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...