Byli to Simpsonovi, kdo predikovali ruskou invazi na Ukrajinu

Seriály & Filmy 26. února 2022 | 10:58 — Mirka Malá
Jsou žlutí, velmi legendární a jejich komické příběhy často odrážejí společenské a světové dění. A ano, jejich předpověď o Rusku nebyla vůbec vtipná.
Další 1 fotografie v galerii
Komediální kreslený seriál si všiml jistých specifik už v roce 1998 / 20th Century Fox (volný zdroj foto)

Simpsonům se často připisuje předpovídání výsledků Superbowlu a dalších událostí ze světa sportu a zábavy, ale to, co se jim povedlo s Ukrajinou, nyní miliony jejich fandů na sociálních sítích za vtipné už nepovažuje. Spíš za trefné.

O co šlo?

Poté, co Rusko na rozkaz Vladimíra Putina napadlo Ukrajinu, si fanoušci seriálu na sociálních sítích připomněli epizodu seriálu z roku 1998  s názvem Simpsonův příliv. Homer v ní omylem vystřelí kapitána ponorky do ruských vod během vojenského cvičení, což přiměje nově resuscitovaný Sovětský svaz rozmístit jednotky a tanky do ulic a okamžitě vzkřísit Berlínskou zeď.

Ke znepokojivým paralelám s dávným dílem seriálu se vyjádřil i Al Jean, který na seriálu roky pracuje. "Velmi smutné, že to nebylo těžké předvídat. Nerad to říkám, ale narodil jsem se v roce 1961, takže 30 let svého života jsem prožil s přízrakem Sovětského svazu,“ uvedl Jean v rozhovoru pro Hollywood Reporter. "Takže je to pro mě bohužel spíše norma než předpověď. Teď jsme zjistili, jak špatně to dopadlo."

Animátor narozený v Michiganu pokračoval: "Historická agrese nikdy nezmizí a musíte být velmi ostražití. V roce 1998, kdy byl tento díl seriálu odvysílán, to byl možná vrchol americko-ruských vztahů. Ale od té doby se jen ukazuje, že Putin je špatný člověk a budou se dít špatné věci,“ dodal. Také čtěte: Björn z ABBY si pochvaloval sex s manželkou. O pár měsíců později se překvapivě rozešli.

Zdroj: NY Post, Independent.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tady velím já. Budoucí královna Kate Middleton je moderní matriarchou

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...