Hynek Čermák natáčí s Dominikem Haškem film Děti Nagana

Seriály & Filmy 25. ledna 2022 | 13:09 Mirka Malá
Film Děti Nagana není dokument a není o hokejistech z Nagana. Je o inspiraci, které Nagano přineslo. V hlavních rolích se představí Hynek Čermák i hrdina z Nagana, brankář Dominik Hašek.
Další 1 fotografie v galerii
Hynek Čermák si střihne roli bývalého hokejisty / Bontonfilm

Režisér Dan Pánek začne natáčet celovečerní rodinný film Děti Nagana. V příběhu, který mohl zažít každý, povede Hynek Čermák partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice.  

V hlavních dospělých rolích se představí Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk nebo Simona Babčáková, dětské role ztvární Tom Brenton, Johanka Racková nebo Fabián Šetlík.

Turnaj století je věčnou inspirací

I proto je premiéra v kinech plánována na únor příštího roku, kdy od vítězného turnaje v Naganu uběhne neuvěřitelných 25 let.

A jaký bude příběh? Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. I on je trochu outsider, ale i on chce se svou partou kamarádů na betonovém plácku svůj hokejový zápas vyhrát. A taky získat srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy.

Hlavní dospělou postavu hraje ve filmu Hynek Čermák. "Hraju bývalého profesionálního hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkama na ulici uvidí sám sebe kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí a rozhodne se, že jim při přípravě na jejich zápas proti rivalům z vedlejší vesnice pomůže,“ přibližuje svou postavu Hynek Čermák.

A přidá se i legendární brankář Dominik Hašek. "Mně se líbí, že je to rodinný film, film o dětech, které se rozhodnou za něčím jít, něco si splnit, a zaujal mě už svým námětem. Samozřejmě jsem i hrdý a rád, že vzniká film o inspiraci, kterou jsme mohli tehdy klukům přinést. Já sám jsem takovou inspiraci měl v naší hokejové generaci 70. let,“ říká Hašek.

Tvůrci chtějí s co největší věrností přinést atmosféru konce 90. let včetně výpravy a rekvizit, Dominik Hašek nebo Slavomír Lener pak vidí ve snímku jednu z příležitostí, jak děti k hokeji a sportu obecně znovu přivést. Dále čtěte: Denisa Nesvačilová se chtěla živit gymnastikou. Dnes je místo toho obsazovanou herečkou.

Zdroj: Bontonfilm.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Znovunalezená láska mezi Jennifer Lopez a Benem Affleckem. Svatbu plánují co nejdříve

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Přehled psích plemen, která žijí nejdéle. U některých je...

Základní pravidla správného grilování aneb Jak mít maso...

Připravte si bleskový nadýchaný rebarborový koláč s...

Květen je lásky čas: Připravte si krásně červené dezerty...

Založte si dechberoucí záhon z kvetoucích trvalek. Vsaďte na...

Zavřít reklamu